Bombacı'nın ifadesi ortaya çıktı! Talimatı nereden aldığını açıkladı...

Bombacı'nın ifadesi ortaya çıktı! Talimatı nereden aldığını açıkladı...

İstanbul Emniyeti'nden dün gerçekleşen bombalı saldırıya ilişkin, "Saldırgan Suriye uyruklu Ahlam Albashır. Bombacı sorguda PKK/PYD bağlantısını itiraf etti" açıklaması yapıldı.

İstanbul'da İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyı düzenleyen kişinin Suriye uyruklu Ahlam Albashır olduğu öğrenildi. Teröristin ilk idafesi açıklandı ve talimatı nereden aldığı da paylaşıldı.

İstanbul Emniyeti'nden yapılan açıklamada:

"Olayı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashir isimli şahıs sağ olarak ele geçirilmiştir. Şahıs yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG Terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin üzerinden ülkemize eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını beyan etmiştir.  PKK/PYD/YPG terör örgütünün Suriye Kobani'deki merkezinden İstanbul'da eylem talimatı alarak 13.11.2022 Pazar günü saat 16:20 sıralarında Bombalı eylemi gerçekleştirdiğini ve kaçtığını beyan etmiştir. Olayla ilgili başlatılan çalışmalar çok yönlü olarak devam etmektedir."

denildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.