Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına büyük kolaylık!

Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcılarına büyük kolaylık!

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) katılımcıları için sevindirici bir haber geldi! Artık, 3 Haziran 2024 tarihinden itibaren BES birikimlerini bankalardan kredi kullanırken teminat olarak gösterebilecekler.

Kredi Kullanmak Artık Daha Kolay ve Erişilebilir!

Emeklilik Gözetim Merkezi'nin koordinasyonunda gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, BES birikimlerinin banka kredilerinde teminat olarak gösterilmesi mümkün hale geldi. Bu uygulama sayesinde, BES katılımcıları kredi kullanırken emeklilik birikimlerini kullanmadan farklı kredi seçeneklerinden yararlanabilecekler.

Emeklilik Birikimleri Değerlenmeye Devam Ediyor!

Krediye teminat olarak gösterilen BES birikimleri, kredi açık olduğu süre boyunca Alacağın Devri Fonlarında değerlenmeye devam ediyor. Kredi kapatıldıktan sonra ise, teminat olarak gösterilen BES birikimlerinin fon dağılımı tekrar kredi açılışı öncesindeki durumuna getiriliyor. Bu süreç, Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından titizlikle yönetiliyor.

Daha Düşük Faiz Oranları ve Farklı Kredi Seçenekleri!

Yeni uygulama ile BES katılımcıları, daha düşük faiz oranlarından yararlanarak kredi kullanabilecekler. Ayrıca, çeşitli kredi seçeneklerine erişimleri artacak ve ihtiyaçlarına uygun kredi planlarından faydalanabilecekler.

Geçmişten Günümüze: BES Birikimi ile Kredi Kullanımı

Bu uygulama, 2023 yılında Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından yayınlanan yönetmelikle birlikte gündeme gelmişti. Yönetmelik ile BES birikimi ile kredi kullanımı önü açılarak, BES katılımcılarının konut, taşıt, ihtiyaç ve öğrenim kredisi gibi farklı kredi türlerinden yararlanabilmesi sağlanmıştı.

Bireysel Emeklilik Sistemi katılımcıları artık emeklilik birikimlerini kullanmadan kredi kullanabilecekler. Bu yeni uygulama ile BES katılımcılarına büyük bir kolaylık ve esneklik sunulmuş oldu.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz