Bekçi alımı ilanı yayınlandı! Lise, önlisans ve lisans mezunlarının müjdeli haber!

Bekçi alımı ilanı yayınlandı! Lise, önlisans ve lisans mezunlarının müjdeli haber!

Sonunda İŞKUR iş arayanlara büyük bir müjde verdi. Herkesin beklemiş olduğu bu iş ilanı İŞKUR’un internet sitesi üzerinden herkesle paylaşıldı. Bekçi alımı ilanı sonunda yayınlandı.

Son dönemlerde işsizliğin artması ile birlikte İŞKUR yeni istihdam fırsatları sunmaya başladı. Beklenen pozisyonlardan biri olan bekçi ilanını duyurdu. Resmi internet sitesinde yayınlamış olduğu ilana göre bir çok bölgede bekçi alımı yapılacak. Türkiye genelini kapsayan bu ilanın başvuru süreçleri başlatıldı. Başvurmak isteyen vatandaşlarımızın beklemelerine gerek yok hemen başvurularını yapabilecekler. İŞKUR personel alımı detayları haberimizin devamında…

Bekçi alımı için aranan özellikler nelerdir?

Bahsettiğimiz gibi İŞKUR bekçi alımı ilanını yayınladı. Yayınlanmasını ardından vatandaşların akıllarında başvuru şartları ile ilgili bazı sorular meydana çıktı. Detaylı bilgileri birlikte bakalım. Başvuru yapacak vatandaşlar da aranan şartlar nelerdir? Aranan şartlar şu şekilde;

Başvuru yapacak vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması ve 18 ve 31 yaş arasında olması şartı aranmaktadır. Başvuran adaylar en az lise mezunu olmalıdır ve 167 cm boyunda olmak zorundadır. Erkek vatandaşları için askerlik şartını tamamlamış olması istenir ve tüm vatandaşlar için de adli sicil kaydının olmaması istenir. İstenen sağlık raporunda ise beden kitle endeksinin 18 ile 27 arasında olması istenir. Vatandaşların başvurdukları il sınırları içinde en az bir yıl ikamet etmiş olmaları aranır. Son olarak ise kamu haklarından mahrum edilmemiş olmaları istenir.

Bekçi alımı ilanına nasıl başvuru yapılabilir?

İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden bekçi alımı için başvuru yapılabileceğini açıkladı. Tüm detayları resmi internet sitesine girerek görebilirsiniz. Tüm detaylı bilgileri bu platformdan ulaşabiliriz. Tüm adaylar resmi internet sitesi üzerinden ilanlara erişebilir ve bu süreçte başvuru yapabilir tüm istihdam fırsatlarından yararlanmış olabilirler.