Aşırı derecede obez olduğu için hiçbir şeyi olmadan sokağa atıldı ama bir ayrıntıyı unuttular

Aşırı derecede obez olduğu için hiçbir şeyi olmadan sokağa atıldı ama bir ayrıntıyı unuttular

Bu, mesleğinde her türlü suç ve suçluyla uğraşan ama çalıştığı mahkemelerde değil sokakta tesadüfen bulunan bir hakim olan Esteban'ın hikayesidir.

Tüm insanların en korkunç vakası. Her şeyin bir öğleden sonra Esteban'ın ofisinden ayrılmasıyla başladığını duymuştu, pek de iyi bir gün olmamıştı.

Yıllar süren evliliğin ardından bir gece önce karısıyla boşanma belgelerini imzalamıştı. Ona herhangi bir açıklama yapmadı. Esteban'ın o gün işine konsantre olamaması ve ofisten çıktığında çok yorgun olması nedeniyle ayrılma kararını ona bildirdi. Arabasına bindi ve yakın zamana kadar karısının onu her zaman beklediği evinin yalnızlığıyla yüzleşerek doğrudan eve gitmemeye karar verdi ve işte o zaman görünüşte aptalca bir karar verdi, ancak bir karar verdi. bu onun hayatını sonsuza kadar değiştirecektir.

Hikayeye dönecek olursak, artık her gün şehrin sokaklarında amaçsızca dolaşıyordu, biraz daha erken vakit geçirmek istiyordu ve Esteban onu ilk kez şehrin sokaklarında spontane bir şekilde dolaşmanın ortasında görmüştü. Bunun kötü bir şekilde istiflenmiş bir çöp yığını olduğunu düşündü, ancak araba yaklaştıkça çöp torbasının renginin tuhaf ten rengi olduğunu gördü. Sadece birkaç metre uzaktayken oldu. O esteban, şişkinliğin gerçekte neyle ilgili olduğunu dehşet içinde anlayacaktı. Çöp poşeti değildi.

Obez bir insanın insan vücuduydu, tamamen çıplaktı, esteban, adama saldıran kişilerin hâlâ ortalıkta olduğundan ve ona da saldıracaklarından korkmadan iki kez düşünmedi. Esteban büyük bir güçlükle arabayı durdurdu ve arabanın arkasına binerek ona ilk günü yaşatmaya çalıştı. Obez adamın nabzı zayıftı ve çaresizlik içinde Esteban'ın onu hayata döndürme girişimlerinin hiçbirine yanıt vermedi. Koltuğuna geri döndü ve çaresizce en yakın hastaneye doğru sürdü. Obez ve bilinci kapalı adam hastaneye kaldırıldı ve ölüme karşı zorlu bir mücadeleye başladı; ancak bir yargıç olarak steven'ın görevi soruşturma yapmak değil, delillere ve başkaları tarafından yürütülen soruşturmalara dayanarak hüküm vermek olsa da, öylece boş boş oturamayacağını hissetti. ve sokağa zayıf bir şekilde atılan adam hakkında tazminat davası açtı.

Sorun şuydu ki, herhangi bir kişisel belge olmadan tamamen çıplak olduğundan kimliğini tespit etmek çok zordu. Buna, kurulduğu bölgede güvenlik kamerasının olmaması da eklenmişti. Sanki onu döven ve orada öylece bırakan suçlular, iyisiyle kötüsüyle ortaya çıkmamak için korkunç planlarını soğukkanlılıkla hesaplamış gibiydi. Şahsın parmak izlerinin polis veri tabanıyla eşleştirilmesi, sabıka kaydı olduğu için şahsın kimliğinin belirlenmesini mümkün kıldı. Obez adamın adı Victor'du ve birkaç yıl önce bir restorana silah olarak gelip, polis geldiğinde polisin aranmasını isterken yakalanmıştı. Adam herhangi bir direniş göstermeden kendisinin yakalanmasına izin verdi. Duruşmada yakalanmaktan mutlu görünüyordu. Victor'un avukatı, restoranda kendisine sunduğu silahın oyuncak olduğunu kanıtlayabilmişti. Bu, galibin kimseyi soymadığını ve nazik olduğunu doğrulayan orada bulunan kişilerin ifadelerine eklendi ve galibin ağlayan pişmanlığına eklendiğinde, yargıcın adamı denetimli serbestlik cezasına çarptırması mümkün oldu. Onun toplum için bir tehlike oluşturmadığı ve restorandaki davranışının, muhtemelen obezitesi nedeniyle depresyonda olan, duygusal açıdan dengesiz bir kişinin umutsuz bir ölçüsünden başka bir şey olmadığı açıktı. Bu nedenle bu davada yargıç, kefaletin yanı sıra, galibin şartlı tahliyesinin, adamın Esteban'ın gözünde psikolojik tedavi görme taahhüdüne tabi olacağına karar verdi. Bu arka planın keşfi yalnızca vakayla ilgili soruları gündeme getirdi. Restorandaki soygun girişimi umutsuz bir önlemden daha fazlası olsaydı, belki de Victor, onu öldürmeye çalıştıkları şaibeli iş anlaşmalarına karışmıştı.

Ancak Esteban, bu şüphelerin davayı kendileri adına yürüten müfettişler tarafından paylaşılmadığını öğrendiğinde derin bir hayal kırıklığına uğradı. Victor'un geçmişi, bu vakada bunun aynı zamanda obeziteden kaynaklanan bir depresyon dönemi olduğu ve deneğin kendisinden başka suçlu olmadığı için davanın kapanmış sayılabileceği sonucuna varmalarını sağladı. Victor'un vücudunda morluklar görülmesi önemli değildi. Morlukların sokakta bayılma sonucu oluştuğunun açıklanması üzerine dava kapatıldı. Ancak Esteban bunu kişisel bir mesele olarak ele aldı ve polis arşivlerinde bulunan mahkeme dosyasındaki bilgilerden vazgeçmeye niyetli değildi. Esteban, Victor'u tedavi eden ve ilk önce onunla röportaj yapan psikoloğu buldu. Onun güvenini kazanmak kolay olmadı çünkü Esteban'ın hakim statüsüne rağmen psikolog, mahkeme kararı olmadan ve esteban davasının kapatılmasıyla zafer oturumları hakkında ona herhangi bir bilgi vermek istemiyordu. Hakim statüsünde olmasına rağmen böyle bir mahkeme kararı çıkarmak için hiçbir yasal dayanağı yoktu, bu yüzden ona sokakta çıplak halde bulunan ve dövülen galip vakasını ayrıntılı olarak anlattı.

Adamın hala hastanede ölüm kalım savaşı vererek bilinçsizce yattığını söyledi. Ancak polis davayı kapatmıştı ve kendisi de kişisel olarak hikayenin gerçeğini öğrenebilecek daha fazla bilgi arıyordu. Ancak o zaman psikolog, Bon Victor'un günlüklerini bize vermesinin arkasında şüpheli bir şeyler olduğuna ikna oldu. Esteban korkunç bir gerçeği yazdı. Victor, varlıklı bir aileden gelen üç erkek kardeşten en küçüğüydü; ergenliğinden beri hiçbir şeyle kontrol edemediği hastalıklı bir obeziteden muzdarip olmaya başlamıştı. Ancak durumunun en kötü yanı, ondan nefret etmeye başlayan ve hayatını imkansız hale getiren kardeşlerinin sürekli maruz kaldığı alay konusuydu. Babası, öldüğünde, tüm mal varlığını, kendilerinde olmasını umarak, galibin adına bırakmıştı. Kardeşlerinin alayları ortadan kalkacaktı ama bundan çok uzak, kardeşler Victor'u intihara sürüklemek için ona yönelik tacizlerini artırdılar ve sonunda merhum babalarının mallarını miras alabileceklerdi. İşte o zaman Victor, hapiste daha iyi durumda olacağına inandı ve kardeşleriyle birlikte, yalnızca polis tarafından yakalanmak amacıyla bir restoranı soymaya çalıştı. Ancak tramvay sırasında çılgınlık yaptığını anladı, tövbe etti ve hapisten kaçmayı başardı.

Gazetelerde, Victor'un sokakta çıplak ve dövülmüş halde ortaya çıktığı o gün neler olduğuna dair açık bir anlatım yoktu, ancak Esteban için suçluların kardeşleri olduğuna hiç şüphe yoktu. Malını miras almak için onu öldürmeye çalıştılar ve bu nedenle gazeteleri hukuki gerekçe olarak kullanarak, birkaç saat sonra duruşma sırasında yakalanan Victor'un kardeşleri hakkında tutuklama kararı çıkardı. Denekler, mirasını korumak için kardeşlerini öldürmeye çalıştıklarını her şeyi itiraf ettiler, bu yüzden onu çırılçıplak soydular, dövdüler, bir arabaya bindirdiler ve araba hareket halindeyken dışarı attılar. Durumun ironisi, Mccomber planını planlarken deneklerin küçük bir ayrıntıyı unutmasıdır.

Babası öldüğünde, parasını yalnızca kazananın miras alacağına ve bunun yasal bir kişi aracılığıyla güvence altına alınması için yasal olarak her şeyin hazır olduğuna yemin etmişti. Her şey zaten öyle ayarlanmıştı ki, Victor ölürse mülkleri kardeşlerine değil, obeziteden etkilenen insanlara yardım edecek bir vakfa miras kalacaktı. Eğer öyle olsaydı Victor'un ölümü boşuna olurdu. Neyse ki Victor hastaneden çıktıktan sonra hayatta kalmayı başardı ve Esteban'la iyi arkadaş oldular ve bu dostluğun sıcaklığıyla hayatın ona ikinci bir şans verdiğini fark ettiler

Victor, beslenmeyi ve egzersiz diyetini denemeye karar vermek için ihtiyaç duyduğu gücü buldu. Bu onun aşırı obezitesinin üstesinden gelmesine ve hayatını değiştirmesine olanak tanıyacaktı.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz