Akaryakıt fiyatlarında ÖTV zammı: Güncel fiyatlar açıklandı!

Akaryakıt fiyatlarında ÖTV zammı: Güncel fiyatlar açıklandı!

Son ÖTV artışıyla birlikte akaryakıt fiyatlarına önemli bir yükseliş geldi. Detaylar için haberimizi inceleyin ve güncel fiyatları öğrenin!

Akaryakıt fiyatları, son olarak ÖTV artışıyla birlikte yeniden güncellendi. Bu değişiklikler, döviz kuru ve brent petrol piyasalarındaki dalgalanmaların etkisiyle gerçekleşti.

  • ÖTV Artışı: 3 Temmuz itibarıyla benzin ve motorin için maktu ÖTV tutarlarına yapılan zam, litre başına benzinde 2 lira 21 kuruş, motorinde ise 2 lira 7 kuruş olarak yansıdı.

Geriye Dönük Uygulamalar

  • Geçmişten Günümüze: Geçtiğimiz yıldan bu yana akaryakıt fiyatlarına düzenli olarak altı aylık periyotlarla ÖTV zammı uygulanmaktadır. Bu düzenleme, ÜFE artış oranlarına bağlı olarak fiyatları belirlemekte ve maktu ÖTV tutarlarının yeniden hesaplanmasını sağlamaktadır.

  • Maliyetlerdeki Değişim: Yeni düzenlemelerle birlikte litre başına motorin için belirlenen maktu ÖTV tutarı 10,59 TL, benzinde ise 11,29 TL olarak güncellendi. Üstüne eklenen yüzde 20 KDV ile birlikte tüketicilere yansıyan fiyatlar önemli ölçüde artmıştır.

Şehirlere Göre Fiyatlar

  • Fiyat Değişimleri: İstanbul'da benzinin litre fiyatı 44,70 TL'ye yükselirken, motorin 44,60 TL oldu. Ankara'da benzin 45,70 TL, motorin 45,63 TL olarak belirlendi. İzmir'de ise benzin litre fiyatı 46,06 TL, motorin ise 46,00 TL'ye çıktı.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

1 Yorum