AK Partili Demiröz: Türkiye'deki il sayısı 100'e çıkarılacak

AK Partili Demiröz: Türkiye'deki il sayısı 100'e çıkarılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz bugün Ahlat Belediyesi'nin düzenlediği bir etkinlikte yaptığı açıklamada, şehir sayının 100'e çıkacağını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Vedat Demiröz Bitlis'in Ahlat ilçesindeki etkinliğe katıldı.

Vedat Demiröz etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye'deki il sayısının 100'e çıkarılacağını açıkladı.

Demiröz, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin önerisiyle Türkiye'de il sayısının artırılacağını Ahlat'ın da bu illerden biri olacağını bildirdi.

İl sayısı 100 olacak

Demiröz burada yaptığı açıklamada müjde diyerek şunları söyledi:

"İnşallah hedefimiz bu bölgenin, Sayın Devlet Bahçeli’nin önerisi ve Cumhurbaşkanı'mızın beraber verdiği kararla Türkiye’nin il sayısının 100’e çıkacağı bir zamanda inşallah Ahlat’ımızı da bu şehirler arasına alacağız. Buna da bürokrasi olarak hazırlıklı olalım. Bu müjdeyi de bu güzel şenlikte ifade edeyim." diyerek konuştu.

YANLIŞ YANSITILMIŞ

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Vedat Demiröz iddiaları yalanladı, “Bugün Ahlat’ta yaptığım konuşma, bazı yayın organlarında “ İl sayısı 100’e çıkarılacak” şeklinde yanlış yansıtılmıştır. Bu hususta verilmiş bir karar yoktur.Oysaki konuşmamda; Türkiye’nin şehir sayısının 100’e çıkarılması halinde Ahlat’ın bunların arasında yer alacağı ”temennisidir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.