Üç hastane, ve üniversite bünyesine en lise mezunu, 208 Sözleşmeli personel ve sağlık personeli alımı yapılacak!!!

Üç hastane, ve üniversite bünyesine en lise mezunu, 208 Sözleşmeli personel ve sağlık personeli alımı yapılacak!!!

İş arayanlara müjde! Üç hastane, ve üniversite, yeni personel alım ilanlarını yayınladı. Hastane ve üniversite bünyesine 208 Sözleşmeli personel ve sağlık personeli alımı yapılacağı bilgisi verildi. Personel alımları ile ilgili detaylar...

En lise mezunu olması şartıyla ve aynı zamanda da KPSS 50-52-55 puan bazında üniversite bünyesine farklı branşlarda personel alım yapılacak. Peki alımlar hangi üniversite bünyesine yapılacak? Personel ve sağlık personeli alımı için talep edilen şartlar neler? Başvurular nereye ve nasıl yapılabilir? Alımlar ile ilgili ayrıntıları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Alımlar hangi üniversite bünyesine yapılacak?

Hastane ve üniversite bünyesine 208 Sözleşmeli personel ve sağlık personeli alımı yapılacak hastane ve üniversite listesi şu şekilde;

  • Hacettepe Üniversitesi
  • Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
  • Gaziantep Üniversitesi

KPSS 50-52-55 puan bazında üniversite bünyesine farklı branşlarda personel alım kadrosu ise şu şekilde yer alıyor;

  • 33 büro personel
  • 33 güvenlik personeli
  • 20 hasta bakıcı
  • 80 hemşire
  • 2 proje danışanı
  • 20 temizlik görevlisi

Yukarıda yer alan hastane ve üniversite bünyesine, katılarak istihdam sağlamak isteyen adayların, 24 Kasım- 8 Aralık 2023 tarihleri arasında başvuru için gerekli şartlar taşıması koşulunda başvurarak iş imkanı bulabilir.

Başvuru şartları neler?

Üniversite ve hastane bünyesine katılarak istihdam sağlamak isteyen adayların, başvurularının olumlu sonuç alması için bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu neden dolayı da Personel ve sağlık personeli alımları için başvuru yapacak adaylardan talep edilecek şartlar şu şekilde yer alıyor;

Söz konusu alımlar için başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması aranan genel şartlar arasında yer alırken, tüm adayların kamu haklarından mahrum olmaması da önemli şartlar arasındadır.

Ayrıca, her adayın görevini icra ederken, görevini yapmasına engel teşkil edebilecek, sağlık sorunun olmaması, suç yükümlülüğünün bulunmaması ve aynı zamanda da, adına yapılan soruşturmadan olumlu bir sonuç alınması gerekmektedir.

Tüm bunlara ek olarak erkek adayların, askerlikle ilişiğinin bulunmaması şartı aranmaktadır

Gerekli şartları taşıyan ve söz konusu iş ilanı için başvuru yapmak isteyen adaylar, ilgili hastane ve üniversite bünyesine başvuru işlemlerini yapabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.