Sonunda güneş yerine yağışlar geliyor! Uzmanlar müjdeledi!!!

Sonunda güneş yerine yağışlar geliyor! Uzmanlar müjdeledi!!!

Artık güneşli havalar son buluyor. İstanbul için yağmurların ve yağışlı havaların geleceği günlerin saatleri ve günleri bile açıklandı. Meteoroloji uzmanları ise 21 ilimiz için sarı kodlu alarm verdi. Hava şartları hakkında uyarılar da bulundu.

İstanbullular için yağmur haberi geldi. CNN TÜRK Meteoroloji Uzman ve Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul ilimize yağış uyarısında bulundu. Orhan Şen, sosyal medya hesabı üzerinden mega kent için yağışlı günlere saat verdi.Yağışlı günler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise bugün için 21 ile sarı kodlu alarm uyarısı verdi.

Meteoroloji den uyarı!

CNN TÜRK Meteoroloji Danışman ve Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen, sosyal medya hesabı üzerinden hava durumu hakkında değerlendirmelerde ifadelerde bulundu. İstanbul ilimizde bugün havanın açık olacağını, hava sıcaklıkları ise ortalama dereceler de 8-10 derece yüksek seyrettiğini belirtti. İstanbul ilimiz için yağış uyarısında bulunan Orhan Şen, yarın öğlen saatleri içerisinde yağmur beklendiğini açıkladı. Ayrıca şu ifadelerde bulundu. Bugün yani Pazar günü; genel olarak hava açık, sıcaklık dereceleri Kuzey Batı'da daha çok yüksek olmak üzere ortalama olarak sıcaklığın 8-10 derece üzerinde görülecek. Ege bölgemizin kıyılarında ve Marmara bölgemizin batısında lodos kuvvetli esecek ancak akşam saatlerinde yavaşlaması bekleniyor. Doğu bölgemizde çığ riski yükselmeye devam ediyor. Gece saatlerin de ise Kıyı Ege Trakya bölgelerinde ve Batı Akdeniz'e yağmur gelecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün 21 il için sarı kodlu uyarısı verdiğini söylemiştik Vatandaşlarımızın lodos ve çığ gibi yaşanabilecek tehlikelere karşı tedbirli olmaları gerektiği söylendi. İşte o açıklanan kentler sırasıyla şu şekilde: Muş, Rize, Tekirdağ, Trabzon, Van, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Artvin, Balıkesir, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Giresun, Hakkari, İstanbul, Kars, Kırklareli ilerimiz olacak.

Yurt genelinde hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu ile ilgili yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin batı kesimleri için yer yer çok bulutlu olacağı, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerimiz için kıyıları ile zamanla Marmara'nın batı bölgesinin de sağanak yağışlı geçebileceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimler tarafında pus ve yer yer sis beklentisi devam edecek. Doğu Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzey ve doğu kesimlerinde de çığ tehlikesi bulunduğu açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.