Hatay İskenderun'da 4 Milli Eğitim okulunda eğitime ara verildi

Hatay İskenderun'da 4 Milli Eğitim okulunda eğitime ara verildi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde 4 Milli Eğitim okulunda Eğitime bir gün ara verildi. İskenderun Kaymakamı Mehmet Sefa Demiryürek duyurdu. İşte detaylar…

Hatay'ın İskenderun ilçesinde sahil kesimi fırtına ve sular altında olması ile birlikte 4 okulda Eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. Kahramanmaraş merkez diye depremler sonrası İskenderun bölgesinde ciddi anlamda çöküşler meydana geldi. Yaşanan çöküşle birlikte en ufak bir yağmur ve fırtına durumunda sahil kesimi sular altında kalıyor. Hafta sonu yaşanan hava olayları ile birlikte birçok noktada fırtına ve sahil kesmenin sular altında kalması ile birlikte bölge halkının yaşamını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yaşanan olay da karaya vuran Balıklar da gözden kaçmadı.

Konuyla alakalı İskenderun Kaymakamı Mehmet Sefa Demiryürek, ilçede 4 okulda eğitime bir gün ara verdiklerini duyurdu. Kaymakam Demiryürek sosyal medya hesabından duyurdu.

Kaymakam Demiryürek’in yaptığı paylaşım şöyle: “Sahil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şemsettin Mursaloğlu Anadolu Lisesi, Hanifi Uysal Ortaokulu ve aynı binayı kullanan İnönü Ortaokulu, bahçelerindeki su birikmesi ve ulaşım yollarının kapalı olması sebebiyle eğitim öğretime yarın da ara vereceklerdir” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum