Ek göstergelerde sıcak gelişmeler yaşandı! 3600 ek gelişme için kamudaki şeflere teklifler geldi!

Ek göstergelerde sıcak gelişmeler yaşandı! 3600 ek gelişme için kamudaki şeflere teklifler geldi!

3600 ek gösterge şeflere verilecek mi merak ediliyor ? Yönetici kadrosundaki şeflere ise toplamda 3600 ek gösterge gelişmesi geldi.

Kamuda çalışan şef kadrolarında görev yapan memurlar hakkında Devlet Memurları Kanunu kapsamında ise ek gösterge cetvelinin uygulanması hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi sunulmuştur.

Kamuda Yönetim Hizmetleri Grubu içerisinde görev yapan şeflere özel olarak 3600 ek gösterge verilerek buna yönelik kanun teklifi Meclis'e verilmiştir..

Milletvekilinin TBMM’ye sunumu

Devlet Memurları için hazırlanmış olan kanunda değişiklik yapılmasına dair Kanun Teklifi ve gerekçeleri ile beraber ilişikte sunulmuştur. Teklife göre gereğini saygılarımla arz ederim. Reşat KARAGÖZ /CHP Amasya Milletvekilimiz

Genel gerekçe ve açıklamalar

Yıllar İçerisinde süre gelen kamu kurum ve kuruluşları içerisinde belirli hizmet sınıflarında görev yapmakta olan bazı unvanlara yönelik özlük hakları ile ilgili iyileştirici düzenlemelere göre yapılmış ise de Genel İdare Hizmetlerimiz Sınıfındada ve Yönetim Hizmetleri Gruplarında olan 1 No'lu Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre 509. Maddesi hakkında bakanlıkların taşra teşkilatı için yönetim kademelerinden sayılan Şefler bu düzenlemeler için yararlanamamışlardır.

Belirli bir meslek grubu ve tecrübeden sonra meslekleriyle ilgili olarak da yapılan yazılı ve mülakat olarak yapılan sınavlarında başarılı olduktan sonra da kurum içerisinde göreve atanan ve atanacak olan Şefler; kurumsal olarak hafızaya hakimlik ve mevzuat donanımlarıyla alakalı kamu kurum ve kuruluşları içinde işleyişinde önemli bir role sahip olması ile birlikte yanında sevk ve idaresinden sorumlu olduğu birimlerinde vatandaşlarımızın ve kurumların sorunlarının çözümü noktasında da en öncelikli müracaat merciidir diyerek ifade edildi.

Hiyerarşik pozisyonlar açık bir şekilde 1 No'lu Cumhurbaşkanlığımızın kararnamesi içerisinde belirlenmiş oluş Şeflerin kamu kurum ve kuruluşlarına karşı vatandaşa hizmet sunumunda da üstlendiği rolü de dikkate alındığı takdirde, katlanılan zorluklar ve harcanan emeklerle elde edilebilen kazancın, ulaşılan sonucun dengeli olması ile bu durum noktasında içerisinde maiyeti de altında görev yapan bazı çalışanlardan daha az ücret aldıkları da tam olarak net bir şekilde bilinmektedir, ifadeleri yer aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum