Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz TROY kart hakkında açıklamalarda bulundu! İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz TROY kart hakkında açıklamalarda bulundu! İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz TROY kart açıklamasında bulundu! Ayriyeten Anadolu Yayıncılar Derneği’ne konuk olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz gelen soruları yanıtladı!

Cumhurbaşkanı yardımcısı Cevdet Yılmaz TROY kart hakkında şu sözleri dile getirdi, “son dönemlerde de bir hızlı gelişim görüyoruz doğrusu bu TROY kartta. Önümüzdeki dönemde inşallah daha da artar. Bu tür birtakım açılımları da gerçekleştiriyoruz” dedi. Peki, TROY kart hakkındaki detaylar neler? Haberin devamında sizlerle…

TROY kart hakkında neler söylendi?

TROY kart hakkında açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “diğer bir konu, Merkez Bankamızın yine üzerinde çalıştığı bu Troy kart konusu. Troy dediğimiz, Türkiye’nin ödeme sistemi biliyorsunuz. Bu Troy kartta uzun zamandır Merkez Bankamızın çalıştığı bir konu yüzde 51’i Merkez Bankası’nın troy kartın. Geriye kalan yüzde 49 da ağırlıklı kamu bankaları olmak üzere 13 bankamıza ait.

Bu ödeme sistemleri ile yurt dışına giden kaynak ise her sene 500 milyon dolar civarında. Bu da bize indirimli fiyat uyguladıkları halde. Yani onlar uygulanmasa indirimli fiyatlar çok daha büyük maliyetler olacak. Dolayısıyla bu Troykart gibi yerli milli ödeme sistemlerinin devreye girmesi yine cari açık perspektifiyle ülkemizde bu kaynakların kalması açısından önemli. Son dönemlerde de bir hızlı gelişim görüyoruz doğrusu bu Troy kartta. Önümüzdeki dönemde inşallah daha da artar” dedi.

TROY kart ne açıdan fayda sağlayacak?

TROY kart hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın yaptığı açıklamalar üzerine söylediği son söz ise şu oldu, “son dönemlerde hızlı bir gelişim görüyoruz doğrusu bu troy kartta. Bu tür bir takım açılışları da gerçekleştiriyoruz. Yine ihracatçıyı önemsiyoruz. Az önce bahsetmiştim başlangıçta. Bütün bunları yaparken yatırım, ihracat, istihdam bunları gözeterek yapacağız diyerek konuşmuştum Cumhurbaşkanımızın çizdiği perspektifte” diyerek konuya açıklık getirdi.

Tory kartın milli açıdan çok güzel bir gelişme olduğu ifade edildi. Bunun üzerine ihracatçılara sağlanan destekler, finans- maliye politikaları, asgari ücret ve süreci, emekli aylıkları- EYT, emekli aylığı artış ve ödemeleri, deprem harcamaları, konut kiraları, konut kredisi- sosyal konut, Türkiye’nin büyüme hızı konusu ve daha birçok şey yenilenme ve yapılanma süreci ile daha da ileriye götürüleceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum