Canik Belediyesinden, Sıfır atık kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik projeler!

Canik Belediyesinden, Sıfır atık kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik projeler!

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “sıfır atık” bilincinde bireyler yetiştirmek adına hayata geçirilen, “Bitkisel Atık Yağ Toplama” yarışması ödül töreni gerçekleştirerek, “doğa ve çevre dostu nesilleri topluma kazandırıyoruz” dedi.

Çevreye duyarlılık ile ilgili ve doğal kaynakların korunmasıyla alakalı sıfır atık konularında farkındalık oluşturmak adına düzenlenen, Bitkisel Atık Yağ Toplama yarışması ödül töreninde, en çok Bitkisel Atık Yağ toplayan öğrencilere birbirinden farklı hediyeler dağıtıldı. Canik Belediyesi tarafından Türkiye’de bir ilk olarak gerçekleşen proje ile ilgili detaylar işte sizlerle...

Ödül törenine kimler katıldı?

Samsun’un Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik’te sıfır atık bilincine sahip bireyler yetiştiriyoruz” diyerek, önemli bir projeye imza attıklarını dile getirdi. Belediye tarafından, doğal kaynakların korunması ve sıfır atık konularında farkındalık oluşturmak adına düzenlenen, “Bitkisel Atık Yağ Toplama” yarışması için ödül töreninde öğrencilere, ödülleri Canik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı ve protokol üyelerinin tarafından takdim edildi.

İki aşamadan oluşan yarışmanın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemi ödül töreni Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Ödül törenine, Canik Kaymakamı Vehbi Bakır, Canik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, Canik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gül, öğretmenler öğrenciler ve veliler katılım sağladı

Sandıkçı, “doğayı korumak adına uygulamalı eğitimler sağlıyoruz” dedi

Canik Sıfır Atık Köyü ve Canik Orman Okulu projeleri başta olmak üzere, sıfır atık kültürünü yaygınlaştırmaya yönelik adımlarla, Türkiye’de ilk olma şansını taşıyan projeleri ilçeye kazandırılmasını sağlayan, Canik Belediye Başkanı, doğal kaynaklarımızın korunması, sürdürülebilir çevre anlayışının toplumda yaygınlaştırılmasına dikkat çekerek, “küresel iklim değişikliğini önlemekte en büyük etken, sıfır atık kültürüne sahip nesiller yetiştirmek” dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Canik Belediyesi olarak, birçok farkındalık projelerle, toplumun her kesimine sıfır atık, geri dönüşüm, küresel iklim değişikliği ve zehirsiz tarım konuları gibi doğanın ve doğal kaynakların korunmasıyla ilgili uygulamalı eğitimler sağlıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.