Çalışan ve çalışmayan emeklere müjde, Başkanvekilinden geldi! Tüm emeklilere 5 bin TL ikramiye ödenecek...

Çalışan ve çalışmayan emeklere müjde, Başkanvekilinden geldi! Tüm emeklilere 5 bin TL ikramiye ödenecek...

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, çalışan ve çalışmayan tüm emeklilere 5 bin TL ikramiye verileceğinin açıkladı. Ayrıca asgari ücret ile memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamlar ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Detaylar işte sizlerle...

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu 2024 yılı dahilinde gerçekleşecek memur, emekli maaşları ve asgari ücrete yapılacak zam ile ilgili, tüm vatandaşları tatmin edecek zam yapılacağının sinyallerini verdi. 5 bin TL ikramiye ve maaş artışı ile ilgili önemli açıklamaları haberimizin devamını bulabilirsiniz..

Tüm emeklilere ikramiye müjdesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyetin 100. Yılına özel olarak emeklilere 5 bin TL ikramiye müjdesi vermesi ile birlikte, emeklilere sunulan bu imkan dışında tutulan çalışan emekliler, 5 bin TL ikramiyesinden yararlanmak istediklerini talep ederek, konuyu Cumhurbaşkanlığına taşımıştı. Cumhurbaşkanı ise konuyla ilgili maliyet çalışması yapılmasını uygun gördü.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşmeleri devam eden ekonomiye ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifinin görüşmelerinde, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu verecekleri önerge ile ilgili, açıklama yaparak, 5 bin TL’lik ikramiye ödenmesi konusunda çalışan ve çalışmayan emekli ayrımını ortadan kaldıracaklarının sinyallerini verdi.

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Hazine Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile görüşerek, 2 bakanlığın gerekli maliyet hesaplarını yaptıktan sonra gerekli değerlendirme kapsamında, çalışan emeklilerin de ikramiye verilmesi bütçe olanakları içinde finanse edilebileceğini ifade etmişti.

Akbaşoğlu, yılbaşı zammı ile ilgili açıklama yaptı!

Milyonlarca vatandaşın odak noktası olan emekli ve asgari ücret zammı ile açıklama yapan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

Akbaşoğlu 2024 yılı dahilinde gerçekleşecek memur, emekli maaşları ve asgari ücrete yapılacak zam ile ilgili, yılbaşında emeklilere, çalışanlara ve memurları yakından ilgilendiren, maaş artışları noktasında en güzel şekliyle planlama yaparak, tüm vatandaşları tatmin edecek, maaş zam uygulaması yapılacağının sinyallerini verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum