Başvuru yapan ailelerin çocukları için, 6.505 TL’ye kadar ödeme yapılacak!!!

Başvuru yapan ailelerin çocukları için, 6.505 TL’ye kadar ödeme yapılacak!!!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuru ile birlikte, ailelere çocuk sayısı baz alınarak çocuk başına 3.614 TL’den başlayıp, 6.505 TL’ye kadar destek ödemesi yapılacak. Detaylar işte sizlerle...

İhtiyaç sahibi dar gelirli veya geliri olmayan ailelerin daha rahat nefes alması ve temel ihtiyaçlarını karşılaması adına birçok, sosyal destek ödemesi her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Sizlerde ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sunulan sosyal destek ödemesinden yararlanmak istiyorsanız eğer, sosyal destek ödemesi ile ilgili detayları haberimizin devamında bulabilirsiniz...

2024 yılı SED yardım ödemelerinin miktarları ne kadar?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuru göre, destek ödemesi için başvuru yapan ailelere çocuk başına, 6.505 TL’ye kadar ödeme yapılacağı bilgisi yer alırken, çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere, SED destek ödemesi adı altında sosyal destek ödemesi yapılacağı bilgisi verildi. Çocuklu ailelere sunulan 2024 yılı SED yardım ödemelerinin miktarları şu şekilde;

  • Okul öncesi için 3.614 lira
  • İlköğretimde için 5.421 lira
  • Ortaöğretimde okuyan çocuk için 5.782
  • Yükseköğrenimde okuyan çocuklar için ise 6.505 lira destek ödemesi yapılacak.

Yukarıda yer alan ödemelerden yararlanmak için başvuru şartlarını taşıyor olmak ve destek ödemesi başvurusu yapmak gerekmektedir.

SED yardımı şartları neler

SED destek ödemesinden yararlanmak için başvuru yapacak kişilerden talep edilecek olan şartlar şu şekilde;

Haklarında bakım tedbiri kararı alınan ve sosyal hizmet kuruluşlarında bakılan fakat, destek yapılması takdirde ailesi yahut yakınları yanına verilebilecek çocuklar için.

Ekonomik yoksunluk sebebiyle, korunmaya muhtaç duruma olan ve haklarında bakım tedbiri kararı alınmaksızın, sosyal ve ekonomik destek hizmetinden faydalanarak, ailesi yahut yakınları tarafından bakılabilecek çocuklar için.

Ayrıca, olağanüstü bir felaket durumda, (afet, hastalık, kaza) geçirerek beli bir dönem, kendisini ve bakmakla yükümlü olduğu aile bireylerinin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olanlar ve hayati tehlike arz eden, ameliyat gerektiren durumlarla karşılaşan yahut vefat eden kişilerin çocukları içinde destek ödemesi yapılacaktır.

Yukarıda yer alan şartları taşıyan aileler SED ödemesinden yararlanmak için başvuru işlemlerini, İl Müdürlüğü ya da Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine bizzat, dilekçe ile yapabileceği gibi, e -devlet uygulaması aracılığıyla online olarak başvuru yapılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.