Uzman isim, altın yatırımcıları heyecanlandıracak uyarıda bulundu!!!

Uzman isim, altın yatırımcıları heyecanlandıracak uyarıda bulundu!!!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, milyonlarca vatandaş tarafından merak konusu olan altın ve dolar fiyatları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunarak, yatırımcıları heyecanlandıracak uyarıda bulundu. Detaylar işte sizlerle...

Politika faizini 500 baz puan yükselerek, faizin yüzde 40’a yükselmesinin ardından, tüm odak noktası dolar ve altın fiyatlarında yaşanacak gelişmelere oldu. Milyonlarca vatandaşın odak noktası olan konu ile ilgili önemli açıklamalar yapan İslam Memiş, tüm dikkatleri üzerine çekti...

ONS altında durumlar nasıl şekillenecek?

Politika faizinin % 40 yükselmesiyle birlikte gözler altın ve dolar piyasasında yaşanacak olan gelişmelere çevrildi. Altın ve Dolar piyasasıyla ilgili birbirinden farklı yorumlar gelmeye devam ederken, İslam Memiş, altın piyasası ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

Altın piyasasında 2.000 $ barajının açılmış olduğuna dikkat çeken Memiş, altın fiyatlarının yukarı yönlü momentumunu sürdüreceği izleniminde olduğunu vurguladı. Altının adeta 2.000 $ üzerine çıkacağını vurgulayan Memiş, 2024 yılında ise 2.350 $ seviyesini beklemeye devam ettiğini dile getirdi. Uzman isim olası düşüşler de baz alındığında geri çekilmeler ihtimaliyle birlikte 1.960 $ destek seviyesi olacağını ve bu senaryonun yıl sonuna kadar güncelliğini koruyacağını düşündüğünü belirtti.

Ayrıca 2.030 ile 2.045 $ arasındaki bölgeye dikkat çeken Ünlü Uzman, orta ve uzun vadeli bakıldığı zaman ons altın fiyatlarındaki yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini ve aynı zamanda 2.024 yılında 2.000 $ seviyesinin dip fiyat olacağını altını çizdi.

Gram altın yükseliş hızına devam ediyor!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gram altının gösterge kur tarafından 1.856 TL seviyesinde görünmüş olsa da serbest piyasalarda 1.887 - 1897 TL aralığında işlem gördüğünü belirterek, beklentilerinin pozitif yönde devam ettiğini vurguladı. Ayrıca aralık ayı itibariyle geniş bir bant içine gireceğini 1.900 ile 2.000 TL arasında dalgalanmaların olacağına dikkat çekerek, Aralık ayında ise 1.800 yüzlü seviyelerin gerileme ihtimalinin düşük olduğunu bu kapsamda altın ile ilgili beklentisi olanların bu rakamlara alışması gerektiğini belirtti. Gelecek haftanın açılışı seansıyla ilgili ise fiziki altın piyasalarında 1.900 liranın olacağı yönünde tahminde bulundu.

Şunu unutmayalım, burada yer alan bilgiler güncel veriler ışığında yapılan olası tahminlerdir. Bu nedenle de kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.