TOKİ’den uygun fiyatlı 2+1, 3+1 konutları  satışları için Mayıs ayı işaret edildi!

TOKİ’den uygun fiyatlı 2+1, 3+1 konutları satışları için Mayıs ayı işaret edildi!

Türkiye Toplu Konut Kurumu (TOKİ), 2024 yılı, Mayıs ayı itibarıyla yeni konut geliştirme projeleriyle ilgili bilgileri aktardı. TOKİ aracılığıyla, uygun fiyatlı, 2+1 3+1 gibi konutlar ile ilgili detaylar işte sizlerle...

TOKİ, tarafından sunulan konut projeleri, özellikle orta ve düşük gelirli aileler için uygun şartlarda konut sahibi olabilme fırsatı sunarak, orta gelirli ailelere umut olamaya devam ederken, “TOKİ 2+1, 3+1 konut satışları ne zaman başlayacak? TOKİ konut projesi ne zaman başlayacak? TOKİ başvuruları nereye ve nasıl yapılabilir? Konut projesi için talep edilen şartlar neler?” soruları merak konusu oldu.

Konut projeleri ne zaman başlayacak?

TOKİ’nin Mayıs ayı itibarıyla yeni konut geliştirme projelerine başlayacağı yönünde bilgeye ulaşıldı. Mayıs ayı itibariyle başvurularının alınmaya başlayacağı konut projesi kapsamında, Ankara, Şırnak, Şanlıurfa, Kayseri, Karabük, Çankırı gibi illerde, 3–23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan ihalelerin ardından başvuruların aktif hale gelmesi bekleniyor. Başvur işlemleri ile ilgili başvuru tarihi gibi bilgilerin TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır.

TOKİ’nin konutlarına başvuru yapacak kişilerden talep edilecek şartlar ise şunlardır;

TOKİ konut projesi için başvuruda bulunacak kişinin ve aynı zamanda da aynı evde ikamet ettiği aile fertlerinin adına kayıtlı bir mülkün olmaması ve Konut projesi için başvuru yapılan ilde en az 1 yıl süreyle ikamet etmesi aranan şartlar arasındadır.

Ayrıca, 25 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir. (çocuk sahibi dul bayanlar hariç)

Tüm bunlara ek olarak, Şehit yakınları, gazilerin eşleri, %40 üzeri engelli bireyler, Emeklilere, TOKİ konut projelerinde öncelik tanınmaktadır.

TOKİ konut projesi nereye ve nasıl yapılabilir?

TOKİ konut projesi için başvuru işlemleri, “e-Devlet” üzerinden gerçekleşmektedir. Başvuru işlemleri için e-Devlet sistemine giriş yapılması ve daha sonra ise arama kısmına “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı” yazarak TOKİ sayfasına geçiş yapılması gerekmektedir.

TOKİ sayfasına giriş yapıldıktan sonra, konut başvurusu seçeneğini belirlenerek, bilgilendirme metnini okuduktan sonra “Devam Et” kısmına tıkladıktan sonra, “Yeni Başvuru” seçeneğine seçerek, başvuru formunu doldurularak, başvurunun kayıt edilmesi gerekmektedir.