Satılamayan Kurbanlıklar Et ve Süt Kurumu Tarafından Satın Alınacak

Satılamayan Kurbanlıklar Et ve Süt Kurumu Tarafından Satın Alınacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, satılamayan kurbanlıkların, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacağını bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı paylaşımda "Kurban Bayramı nedeniyle üreticilerimiz tarafından hayvan pazarlarına getirilen ancak satılamayan kurbanlıklar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak. 

Bu yıl da kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerimizi mağdur etmeyeceğiz.Pazarda satılamayan hayvanların tamamını, talep etmeleri halinde, Et ve Süt Kurumumuz eliyle biz alacağız.

Et ve Süt Kurumumuz bu yıl birinci kalite büyükbaş kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite kesimlik kurbanlıkların et kilogramını 40 liradan satın alacak.Küçükbaş hayvanlarda ise birinci kalite toklu kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite koyunların et kilogramını 38 liradan satın alacak.

Alım fiyatlarıyla ilgili diğer detaylar, ESK tarafından yetiştiricilerimize duyurulacak. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.