Memiş altın alımı için doğru zaman dedi! Bundan sonrası zarar!

Memiş altın alımı için doğru zaman dedi! Bundan sonrası zarar!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, son günlerde altın piyasasındaki dalgalanmalar ve belirsizlikler ile ilgili açıklama yaparak, altın piyasasındaki potansiyel artışlarla ilişkin açıklama yaptı. Detaylar işte sizlerle...

Memiş, geçtiğimiz günlerde açılanan, ABD tarım dışı istihdam verisi sonrasında altın fiyatlarında sert bir şekilde geri çekilme olduğuna dile getirerek, geri çekilmeleri alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini dikkat çekti.

Altın fiyatları için kritik seviyeler!

Altın fiyatlarındaki artışın ardında, özellikle enflasyon endişeleri olduğunu dile getiren Memiş, “döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve küresel ekonomik belirsizlikler ile birlikte meydana gelen geri çekilmeleri alım fırsatı olarak değerlendirilmeli” diyerek, Fed sonrasında söz konusu yükselişlerin kaldığı yerden devam edeceğine dikkat çekti. ”

Memiş, altın piyasası ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu!

Ons altın fiyatında hızlı yükselişler yaşandığını vurgulayan uzman isim, geçtiğimiz günlerde açıklanan ABD tarım dışı istihdam verisi sonrasında altın fiyatları sert bir şekilde geri çekilmeler olduğunu, her geri çekilen altın gruplarının da bir alım fırsatı doğurduğunu sözlerinde yer verdi.

Ons altının 2028-2058 dolar bant aralığında işlemler gördüğüne dikkat çeken Memiş, “20 dolarlık bir fark olduğunu, Şu ise 2034 dolar seviyesinde. 2000-2050 dolar aralığı geçerliliğini koruyor, fakat düşüşler kalıcı değil.” Dedi

Söz konusu düşüşlerin, alım fırsatı olduğunu yineleyen Memiş, ilk takibinde olacağı seviyenin 2070 dolar seviyesi olduğunu açıklayarak, “bu nedenden dolayı da, 2030, 2020, 2000 dolar seviyeleri ve aynı zamanda da 2050 dolar seviyesi altındaki rakamsal değerler bizim için alım fırsatı. Tabii ki düşüşler kalıcı değil. Bu nedenle de değerlendirmeler buna göre yapılmalı” dedi.

Gram altın/TL fiyatında 2050 TL destek seviyesi olduğunu dile getiren Memiş, 2070 TL seviyesinin direnç seviyesi olduğunu vurguladı.

Uzman isim, ons altında dikkatleri çeken geri çekilmeleri gram altın tarafında hissedilmeyeceğini öngördüğünü dile getirerek, “dolar gram altını tutmaya devam ediyor” dedi.

Memiş, “Altın gram için bir sonraki beklentimiz 2090 TL, yılın ilk çeyreğinde ise 2150 TL, yaz aylarında da 2500 ila 2700 lira seviyesi. Yılın sonunda ise 3000 lira seviyesi.” Dedi

“Haber kanalımızda yer verilen açıklamalar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Sadece olası değerlendirmelerdir”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.