Kredi kartı kullananlar dikkat! Temassız işlem limiti artıyor

Kredi kartı kullananlar dikkat! Temassız işlem limiti artıyor

Koronavirüs döneminin ardından vatandaşların hayatında hijyenin önemi giderek artış gösterirken, ödeme yöntemleri de temassız hale geldi. Hem bankamatik kartlarında hem de kredi kartlarında temassız işlem limitinin artırılacağı duyuruldu.

Temassız işlem limiti 1500 TL olacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren temassız kart işlem limiti 1500 TL'ye çıkarılacak. Bu karar, vatandaşların günlük alışverişlerini daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesine olanak sağlayacak.

2020 yılında pandeminin etkisiyle temassız ödeme yöntemleri önem kazanmıştı. Artan hijyen ihtiyacıyla birlikte, insanlar daha güvenli ödeme yöntemlerine yönelmişti. Bu kapsamda, temassız işlem limitinin artırılmasıyla birlikte vatandaşlar daha büyük tutarlarda alışveriş yapabilecekler.

BDDK'nın aldığı kararla birlikte, kredi kartı kullanan vatandaşlar artık daha yüksek tutarlarda temassız işlem yapabilecekler. Bu durum, özellikle günlük alışverişlerde ve market alışverişlerinde kolaylık sağlayacak. Temassız ödeme yöntemlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte, ödeme işlemleri daha hızlı ve pratik bir hal alacak.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz