Gıdaya Haksız Zam Yapanlar Şimdi Yandı! Cumhurbaşkanı Açıkladı...

Gıdaya Haksız Zam Yapanlar Şimdi Yandı! Cumhurbaşkanı Açıkladı...

Fahiş Fiyatlara Karşı Savaş Başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Milletimizin Fahiş Fiyat Yükünün Altında Ezilmesine Asla Müsaade Etmeyeceğiz!"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fahiş fiyatlara karşı mücadelede yeni ve daha caydırıcı tedbirlerin yolda olduğunu açıkladı. Erdoğan, "Bunun bedelini fazlasıyla ödeyecekler" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Fahiş fiyatlarla mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Milletimizin Refahını Korumak İçin Gerekeni Yapacağız"

"Fahiş fiyatlarla mücadelede yeni ve daha caydırıcı tedbirler ortaya koyabiliriz. Aşırı kar hırsı dizginlenmediği müddetçe ne kadar maaş artışı yaparsanız yapın sorun devam edecektir. Hele gıda gibi mecburi kalemlerde buna müsaade edemeyiz. Gerekli tedbirler için ilgili bakanlıklarımız şu anda çalışmalarını yapıyorlar. Kısa süre içinde somut birtakım adımlarla enflasyonu da artıran bu fahiş fiyatlara karşı mücadelemiz kesinlikle gerçekleşecektir."

Tasarrufa Odaklanılıyor: Kamu Harcamalarında Sıkı Düzenlemeler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamuda tasarrufa yönelik de önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Tasarruftan kamuda gereksiz harcamaların ortadan kaldırılması, kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması anlaşılmalıdır. Bütçelerin buna göre revize edilmesi için bizler de şu anda bir çalışma yapıyoruz. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tasarruf adımlarını takip edecek, resmi taşıt kullanımlarından, haberleşme giderlerine, temsil, tören, ağırlama hizmetlerinden, demirbaş alımlarına kadar tüm harcamalar gözden geçirilecektir. Gerçek ihtiyaçlar tespit edilip ihtiyaç dışı harcamaların önü kesilecek. Milletimizin refahını artırmak için tasarruf tedbirleri almak durumundayız. Bunun için de gereği neyse kesinlikle bunu hükümet olarak yapmakta kararlıyız. Önceliğimiz ve birinci hedefimiz, tasarrufu kamu harcamalarında uygulamak, enflasyonu düşürmek ve ekonomiyi rahatlatmaktır. Bunu daha önce biz başardık. Yine başaracağız." dedi.

Fahiş Fiyatlara Karşı Somut Adımlar Yolda

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gıda sektöründe uygulanan fahiş fiyatlara karşı da yeni tedbirlerin gelebileceğini belirtti. Erdoğan, "Ambalajların üzerine fiyatlarının yazılması konusu da düşünülebilir. Burada taviz veremeyiz, üzerine üzerine gideceğiz. Milletimizin fahiş fiyat yükünün altında ezilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bunu kim yaparsa yapsın bedelini fazlasıyla ödeyecek." şeklinde konuştu.

Bu haberle ilgili yorumlarınızı ve sorularınızı aşağıdaki yorumlarda bekliyoruz.