Faizsiz kredi açıklaması! İkiye bölünebilecek

Faizsiz kredi açıklaması! İkiye bölünebilecek

Sıfır faizli kredi açıklaması! 200 bin lira kullandırılacak, ikiye bölünebilecek

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Resmi Gazetede yayımlanan Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisinin Kullandırılmasına İlişkin Karar’da yapılan değişiklikle geleneksel bitkisel (yaygın) üretim konusundaki sıfır faizli ve üst limiti 100 bin lira olan yatırım ve işletme kredisinde yüzde 100 artış yapılarak 200 bin liraya çıkarılmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

"100 BİN LİRALIK KISMI MAZOT VE GÜBRE ALIMINDA KULLANILABİLECEK"

Kirişci, açıklamasında şunları kaydetti: "Bu karara istinaden yapacağımız düzenleme ile 200 bin liralık sıfır faizli kredinin 100 bin liralık kısmı, mazot ve gübre alımında kullanılabilecektir. Böylece çiftçilerimiz, sağlanan bu imkanı ve diğer uygulamalarımızı kullanmak suretiyle ekim döneminde girdi maliyetlerini düşünmeden üretim yapabileceklerdir. Akıl ve alın teri döken çiftçimizi, ‘Sen Üret Yeter’ diyerek desteklemeye devam edeceğiz. Tüm üreticilerimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.