Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan enflasyon açıklamaları! “Enflasyon da inecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan enflasyon açıklamaları! “Enflasyon da inecek”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Son aylarda ekonomik krizle mücadele eden Türkiye’de vatandaşlar çok zor durumda. Erdoğan, “Faizde tek haneliye indik, enflasyon da inecek” dedi. Detaylar haberimizde

Selçuklu Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 

“Sadece kamu hizmetleriyle değil, uluslararası spor etkinliklerinde de ön plana çıkıyor. Modern spor altyapısı ve elde ettiği tecrübeyle uluslararası spor organizasyonlarının adresinden birisinin Konya olacağına inanıyorum. Konya'nın bizim siyasi mücadele tarihi sürecimizde çok özel yeri var. Türkiye'nin en zorlu, en sancılı döneminde yerli ve milli duruşu ile daima kendinden söz ettirmiştir. 12 Eylül'den 28 Şubat'ın karanlık günlerine kadar tavrınızı milli iradeden yana koydunuz. Merhum Erbakan hocamıza her zaman sahip çıkan Konya, AK Parti'mizin de en büyük kalesi olmuştur. Erbakan hocamızdan sonra kurduğu partinin varisleri aynı istikamette yürümeseler de AK Parti ile biz yeni bir dönemi başlattık ve Türkiye'nin 1 numaralı partisi olduk. Şu anda da 1 numaralı Türkiye'nin en güçlü partisi olarak ve ayrıca Cumhur İttifakı olarak bu gücümüzü ülkemizin geneline yaymak sureti ile yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Faiz ve enflasyonlar ilgili Erdoğan, 

“Faiz meselesine, en sonunda ne demiştim, tek haneliye ineceğiz. Faizde tek haneliye indik mi? İndik. Hadi bakalım şimdi bunu ne ile izah edeceksiniz. Ve bundan sonra da bu böyle devam edecek. Ya işte enflasyon şöyle böyle. Merak etmeyin o da inecek. Bizim için önce faizdi ve faizi bu noktada tek haneye indirdik. Şimdi buradan yatırımcılara sesleniyorum. Bakın, hepsine söyledim. Gelin başta kamu bankaları olmak üzere size ama dikkat, yatırım kredisi vermede kamu bankaları var. Yatırım kredisi ile hedefimiz nedir? Yatırım, istihdam, yönetim, ihracat, cari fazla yoluyla büyüme. Dünyada en hızlı büyüyen ülkeler arasında ülkemizi sokacağız. Durmak yok, yola devam.” Dedi.

CHP’nin emperyalistlerin eline düştüğünü söyleyen Erdoğan şöyle devam etti,

“Bizzat kendilerinin örnek gösterdiği hiçbir batı demokrasisinde milletine karşı 5. kol faaliyeti yürüten bir siyasetçi ile karşılaşmazsınız. Biz işte bunun için mevcut yönetim ile CHP Türkiye'nin içine sokulmuş bir Truva atıdır diyoruz. Biz bunun için CHP emperyalistlerin oyuncağı haline dönüşmüş bir yapıdır diyoruz. Bunun için bay Kemal ve şürekasından ülkemize ve milletimize hiçbir hayır gelmez diyoruz. Birileri ülkeyi germek, ülkenin gündemini zehirlemek için çirkefleşse de biz sükunetimizi, soğukkanlılığımızı sonuna kadar koruyacağız. Karşımızdakiler çapsızlıklarını örtmek için yalan ve iftira siyasetine sarılsalar da biz hakikatin aydınlık yolunda asla sapmayacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.