Bir Zam da Uçak Biletlerine

Bir Zam da Uçak Biletlerine

THY'den uçak biletlerine zam açıklaması. İç hat tavan fiyatları güncellendi, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'den flaş açıklama geldi. İç hat bilet tavan ücretleri ne kadar oldu?

Akaryakıt ürünlerine peş peşe gelen zamlar sonrasında yolcu otobüsü bilet fiyatlarına son bir yılda rekor zam gelmişti. Gelen son zam ise havayolunda olmuş ve iç hat tavan fiyatları güncellenmişti. THY Genel Müdürü Bilal Ekşiden son dakika açıklaması geldi ve iç hat tavan fiyatlarıyla en yüksek bilet fiyatının ne kadar olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet gazetesinden Ali Can Polatın haberine göre Aralık 2021’de 499 TL olan iç hatlardaki tavan fiyat, haziran ayı sonunda 990 TL’ye çıkarıldı. Bu fiyatın 1150 TL’ye çıkarıldığıyla ilgili haberler gelmişti. THY Genel Müdür Bilal Ekşi de sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı ve bilet fiyatlarıyla ilgili önemli bilgiler verdi. 

Bilal Ekşi, sosyal medyadan şu paylaşımı yaptı: 

SORU: İç hat tavan fiyatı ne demektir?

İç hat tavan fiyatı, havayollarının WEB veya MOBİL kanalları üzerinden alınan, EKONOMİ SINIFI, AKTARMASIZ ve TEK YÖN biletler için belirleyebilecekleri en yüksek bilet fiyatıdır.

Şu an 1150 TL olan bu limit, SHGM tarafından denetlenmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.