Altına dikkat! Altın uzmanı İslam Memiş çarpıcı açıklamalarda bulunmaya devam ediyor…

Altına dikkat! Altın uzmanı İslam Memiş çarpıcı açıklamalarda bulunmaya devam ediyor…

ONS fiyatı 2.300 bin üzerine çıkmak için mücadele etmeye devam ediyor. Buradan esen rüzgar altının fiyatının yükselişini destekliyor.

Orta Doğu'da jeopolitik gerilimlerin azalması altın fiyatlarındaki yükselişi sınırladı. Piyasa hareketliliğinin ardından İslam Memiş rakam vererek altın beklentilerini açıkladı…

İslam Memiş’ten altın ile ilgili çarpıcı yorumlar

Altın fiyatları dalgalı seyrediyor. ONS 2330 doların üzerinde seyrederken altının gramı 2430 TL civarında seyrediyor. Altınla ilgili yorum yapan İslam Memiş dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Piyasalar Fed'in altın fiyatlarını etkileyecek faiz kararını bekliyor. 1 Mayıs'ta açıklanacak kararı sonrasında faiz indirimi sinyali gelmesi halinde altın fiyatlarının yukarı yönlü desteklenmesi gerekiyor. Altın ve gümüş piyasaları uzmanı İslam, altınla ilgili yorum yaptı.

İslam Memiş'in konuşmasında dikkat çeken noktalar "Ons altın tarafında 2333 dolar seviyesi var. 2300 dolar seviyesinde kalmaya çalışmaya devam ediyor. Fed'in faiz kararı 1 Mayıs'ta açıklanıncaya kadar beklediğimiz aralık 2280 ila 3800 dolar aralığıdır. Fed gelene kadar piyasalar durgun kalacak.

Önümüzdeki aylarda altın piyasası nasıl seyredecek

Gram altının TL fiyatı bu hafta açık piyasalarda 2500 TL'ye geriledi. Her ne kadar 2450'ye düşme riski olsa da biz risk almadan 2500'den alım pozisyonumuzu aldık. Önümüzdeki haftalarda 2.500 liranın altına düşmesi halinde 2500 lira seviyesini yeniden gündeme getireceğiz.

Altın-dolar paritesi ucuz kalmayı sürdürüyor. Güzel fırsatlar sunuyor. "Önümüzdeki haftalarda 2500 lira altına sarkarsa yine 2450 lira seviyesini gündeme alırız. Bu iyi fırsatlar sunuyor.