Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Yazılı Sınavının Tekrarlanmayacağı İddiası

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Yazılı Sınavının Tekrarlanmayacağı İddiası

İddialara göre öğretmenlik kariyer basamakları kapsamında uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik yazılı sınavı artık yapılmayacak.

Aralık ayında açıklanan ardından mecliste Öğretmenlik Meslek Kanununun onaylanmasıyla uygulamaya koyulan uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavı 2022’ye mi özeldi? Bu konuda bize gelen bilgilere göre sınavsız bir kariyer sistemi üzerinde çalışıyor.

Aslında 202 sınavının da yapılmayacağı ancak Mahmut Özer’in işi inada bindirdiği haliyle bir inat sınavı olduğu zaten biliniyor.

2023 yılı Kasım ayında yapılması planlanan Uzman ve Başöğretmenlik sınavının yapılmayacağı, yeni öğretmenlik meslek kanunuyla öğretmenlere sınavsız bir kariyer sistemi uygulanacağı iddialar arasında.

Yüksek Lisans yapmış (alanında) öğretmenlerin süre şartının 5 yıla indirileceğini Mahmut Özer açıklamıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu konudaki adımları ne zaman atacağı ve sınavsız kariyer planının ne zaman açıklanacağı merak konusu.

Ancak bunun için seçimlerin sonrası bekleniyor.

mebhocam.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.