Sendikalı Öğretmenlerin Maaşı Temmuz'da 707 Lira Fazla Olacak

Sendikalı Öğretmenlerin Maaşı Temmuz'da 707 Lira Fazla Olacak

Temmuz'da artan maaşlarla birlikte Toplu Sözleşme İkramiyesi(TİS) de yaklaşık olarak %42 oranında artacak.

 6. Dönem Toplu Sözleşmede yetkili sendika Memur Sendikaları Konfederasyonu(Memur-Sen) ile Kamu İşveren Heyeti arasında imzalanan metne göre sendikalı memurların Toplu Sözleşme İkramiyesi artırılmıştı.

  TÜİK, Haziran ayı TÜFE rakamlarını açıkladıktan sonra 6 aylık enflasyon farkı ve dolayısıyla zam oranı %41,84 olarak gerçekleşti. Dolasyısıyla sendikası olan memurların Toplu Sözleşme İkramiyesi de artmış oldu.

  Buna göre 2022 yılı Ocak-Haziran döneminde 498,91 TL olarak ödenen Toplu Sözleşme İkramiyesi(TİS), %41,84 oranındaki artışla 707,65 TLye yükselmiş oldu. Herhangi bir sendika üyesi öğretmenlerin Temmuz maaşı sendikasız öğretmenlere göre 707 lira 65 kuruş fazla olacak.

 Zamlı 707,65 TLlik ödeme 2023 yılı Ocak ayında yapılacak zam ile artacak. Sendikalı öğretmenler, Toplu Sözleşme İkramiyesini(TİS) her yıl ocak, nisan, temmuz ve ekim aylarında olmak üzere yılda 4 defa almaya devam edecek.

 Toplu Sözleşme İkramiyesinin 2023 yılı Ocak ayında bin lira sınırına yaklaşması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.