RAM'larda Görev yapan Rehber Öğretmenlere Ek ders ücreti ödenmeli

RAM'larda Görev yapan Rehber Öğretmenlere Ek ders ücreti ödenmeli

TES,RAM’larda Tercih Danışmanlığı Birimlerinde Fiilen Görev Yapan Rehber Öğretmenlere Ek Ders Ücreti Ödenmesi Hususunda Görüş Talep Etti.

Türk Eğitim-;  Rehberlik Araştırma Merkezlerinde görev yapan rehber öğretmenlere kendi kurumlarında veya diğer okul/kurumlarda tercih danışmanlığı birimlerinde görevlendirilmeleri halinde ; Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2022-20223 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme’nin ‘‘Rehber öğretmenlere ilave ek ders ücreti’’ başlıklı   28. Maddesinde yer alan ‘‘ ..Her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan rehber öğretmenlere, yaz tatillerinde ortaöğretime ve yükseköğretime geçiş süreçleri kapsamında öğrencilere yaptıkları rehberlik hizmeti karşılığında fiilen görev yaptıkları her gün için 5 saat ilave ek ders ücreti ödenir…’’ hükmü çerçevesinde her gün için 5 saat ek ders ücreti ödenmesi yapılması  hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan görüş talebinde bulundu

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.