Öğretmenlik Kariyer Basamakları Onay Modülü Açıldı

Öğretmenlik Kariyer Basamakları Onay Modülü Açıldı

Uzman öğretmenlik için istenen belgelerin MEBBİS'e yüklenmesine, bugün itibariyle başlandı.

Uzman öğretmenlik için istene belgelerin MEBBİS'e yüklenme tarihleri, 07 Temmuz 2022 – 03 Ekim olarak gerçekleştirilecek.

Onay modülü şu şekilde;

MEBBİS başvuru onay modülünden,  Öğretmen kariyer basamakları başvuru onay işlemleri, Mesleki gelişim çalışmaları başvuru onayı

Yukarıda belirtilen adımları izleyerek, uzman öğretmenlik belge yükleme işlemlerini, öğretmenlere tanınan süre içerisinde yapılması zorunludur.

Başvuru sayfasında "Milli Eğitim Bakanlığı bilişim sisteminde, Öğretmen Kariyer Basamakları Mesleki Gelişim Çalışmaları Tablosunda yer alan çalışma alanlarından en az ikisinden birer çalışmanız bulunmaktadır. Herhangi bir evrak yükleme işlemi yapılmadan, Başvuru Kaydet işleminden sonra kurumunuz tarafından onay işlemleri gerçekleştirilebilir." uyarısı bulunan öğretmenlerin sisteme herhangi bir belge yüklemesine gerek kalmadan kayıt işlemi yapabilir.

Bu uyarıyı almayan yönetici ve öğretmenlerin belge yüklemeleri gerekmektedir.

UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLİK EĞİTİMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Uzman ve Başöğretmenlik eğitim programı başvuruları 1- 10 Haziran 2022 tarihleri arasında alındı. Uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz ile 5 Eylül arasında, başöğretmenlik eğitimleri ise 18 Temmuz ile 19 Eylül günleri arasında gerçekleştirilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.