Öğretmenlere Promosyon İptali İçin Örnek Dilekçe!

Öğretmenlere Promosyon İptali İçin Örnek Dilekçe!

Öğretmenlere Promosyon İptali İçin Örnek Dilekçe! Okul Müdürlerine Verilecek!

Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi, maaş promosyonu ücretlerinin yetersiz kaldığı gerekçesi ile dilekçe eylemi başlattı. İşte öğretmen ve meb personeli için banka promosyon iptal dilekçesi ..

TES Kocaeli Başkanı Yaşar Şanlı ve sendika yöneticileri tarafından başlatılan dilekçe kampanyası üye öğretmenlere gönderilerek ilçe ilçe dilekçe örnekleri paylaşıldı.

MAAŞ PROMOSYONU GÜNCELLENMESİNE DİLAKÇE ÖRNEĞİ

T.C

…………. OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

(.. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne verilmek üzere)

Bilindiği gibi, kurum ve kuruluşların personellerinin maaş ve diğer ücretlerinin ödenmesi amacıyla bankalarla yaptıkları maaş anlaşmasından kaynaklanan promosyonların tespiti ve belirlenen ücretin tamamının personele ödenmesi ile ilgili usul ve esaslar, 20.07.2007 tarih ve 26588 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2007/21 nolu ve “Banka Promosyonları” konulu Başbakanlık Genelgesi ile düzenlenerek hüküm altına alınmıştır.

Mezkur genelge kapsamında Yapı Kredi Bankası  sözleşme halihazırda uygulanmaya devam etmektedir ve 2025 Mayıs ayında bitecektir. Ancak geçtiğimiz 2 yıl içerisinde Tüm dünyada etkisini gösteren COVİD-19 vakalarının ülkemizde de görülmesi ile birlikte özellikle büyük risk altında görevlerini ifa etmeleri ve öte yandan 2021 Yılı Aralık ayı ve 2022 Yılı Temmuz Ayında açıklanan enflasyon rakamları göz önüne alındığında personellere özellikle mali açıdan yapılabilecek her türlü ek faydalar, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı faaliyet gösteren kurumlarda görev yapan çalışanlar açısından büyük bir önem arz etmektedir. Bu bakımdan imza altına alınan protokolde belirtilen promosyon miktarının mevcut durumlara göre güncellenebilmesi açısından Yapı Kredi Bankası ile karşılıklı olarak gerekli iş ve işlemlerin yapılabilmesi büyük öneme sahiptir.

 

Cumhurbaşkanlığı tarafından 24.02.2022 tarih ve 31760 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname gereğince kurumumuzun ve yüklenici arasında yapılan tüm sözleşme hükümlerinde fiyat farkı olup olmadığına bakılmaksızın fiyat farkı ve artırımlı fiyat farkı verilmesine kararlaştırılmıştır. Ülkemiz ve dünyanın İçinde bulunduğu ekonomik durum göz önünde bulundurularak, Kurumun ve Bankanın taraf olduğu maaş promosyon sözleşmesinin gözden geçirilerek, günün şartlarına göre revize edilmesi ve   personellerinize Ek Promosyon verilmesi için çalışmaların yapılması gerekmektedir. 

Ayriyeten idarelerin takdir yetkileri sınırsız olmadığı gibi, takdir yetkisi kullanılacak ise personelden yana kullanılması gerekir, dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik gelişmeler doğrultusunda personelin mağduriyetinin giderilmesi için Kurum ve Banka arasında imzalanan sözleşmenin günün şartlarına göre revize edilmesi gerekmektedir.

Ülke genelinde personel maaşlarının banka üzerinden ödenebilmesi için kurumlar ile bankalar arasında Ordu – Fatsa’da (3 yıl) 17.100 TL, Manisa – Alaşehir’de (3 yıl) 20.880 TL, Edirne – Keşan’da (3 yıl) 25.250 TL Şanlıurfa – Harran Üniversitesi (3 yıl) 37.500 TL promosyon ödemesi taraf bankalarca çalışanlara bir defada, eşit ve peşin olarak yapılacaktır.

Ayrıca, personel maaşlarının banka üzerinden ödenmesi için ihale yapan Bingöl İl Özel İdaresi devam eden Promosyon İhalesini tek taraflı fesih ederek yeni ihale yaptı. Yeni ihale ile çalışanlara kişi başı ödenecek miktar 23.800 TL dir. 

Yukarıda mevzu bahis olan taleplerimizin değerlendirilmeye alınarak Kurum ile Yapı Kredi Bankası arasında Personel Maaşlarının Banka Üzerinden ödenmesi için imzalanan Protokolün revize edilerek günümüz şartlarına göre güncellenmesi veya sözleşmenin tek taraflı fesh edilerek yeni bir ihale yapılması hususunda idari ve hukuki işlemlerin başlatılmasını saygılarımla arz ederim. …./..../2022

ADRES:                                                                                                  Ad/ Soyadı - İmza

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.