Öğretmenler Gününde Uygulanacak Faaliyetler

Öğretmenler Gününde Uygulanacak Faaliyetler

KamuAjans.Com-Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım 2016 da kutlanacak olan öğretmenler günü etkinliğinde dikkat edilmesi gereken ve organizasyonlarda uygulanacak faaliyetler hakkında bilgilendirme yazısı yayınlandı.Öğretmenler Gününde 15 Temmuz Demokrasi Zaferinin Şehitlerine duyulan minnet'i ön plana çıkaran faaliyetlerde bulunulması yönünde bilgilendirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı yaklaşan öğretmenler günü kutlamaları öncesi İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği yazı ile 15 temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma etkinliğininde 24 kasım öğretmenler günü organizasyonuna dahil ederek kutlamalarını işleyişi ve organizasyonların ayrıntıları hakkında bilgilendirme yazısını müdürlüklere gönderdi.

 Ortaöğretim genel müdürlüğünün ilgili genelgesi ile de 15 temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği kapsamında ders yılının başladığı ilk hafta ve öğretim yılı süresince hangi faaliyetlerin yapılması gerektiği hususu illerimize bildirilmiştir.

15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletini, demokrasimizi ve milli iradeyi yok etmeyi amaçlayan darbe girişiminde bulunmuştur.Söz konusu darbe girişimi Başkomutanımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin, devletimizin değişik kademelerinde yer alan yöneticilerimizin, güvenlik güçlerimizin ve halkımızın kahramanca mücadelesi sonucu önlenmiştir. Demokrasi mücadelemize halkımızın tüm kesimiyle birlikte bir çok öğretmenimizin de katıldığı bu mücadelede şehit ve gazi olan öğretmenlerimizin olduğu bilinmektedir.

Yüce milletimizin ve ülkemizin bir daha bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmaması için Devletimiz ve Hükümetimiz her türlü tedbiri almaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak, öğretmenlerimizle birlikte üzerimize düşen görev bilinciyle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu Amaçla, 2016-2017 eğitim-öğretim yılında her branştan öğretmenlerimiz derslerinde, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize; vatan ve bayrak sevgisi, vatan savunması, şehitlik, milli birlik ve beraberlik, demokrasi bilinci ve milli iradenin üstünlüğü ile ülkenin bağımsızlığını en etkin şekilde öğreterek öğrencilerimizde kalıcı davranış biçimi haline getirmeye özen gösterecektir.

15 Temmuz Demokrasi Zaferinin kazanılmasını sağlayan kahraman şehit ve gazilerimize duyulan minnet duygularının her fırsatta dile getirilmesini sağlamak amacıyla, yurt içinde ve dışında temsilciliklerimizde 24 Kasım 2016 Öğretmenler Gününde ve haftasında gerçekleştirilecek kutlama töreni, şiir dinletisi, konferans, sempozyum, panel, hikaye yarışması ve benzeri etkinliklerde 15 Temmuz 2016 tarihli darbe girişimi ve sonrasındaki olaylardan hareketle öğretmenlerimizin milli mücadele, demokrasi ve vatan savunmasında katkılarını ön plana çıkaran ve tarihten örneklerle de bu konuyu destekleyen faliyetlerle yer verilmesi sağlanacaktır.

Bu yazının tüm hakları kamuajans.com'a aittir. "www.kamuajans.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.