ÖBA Uzman Öğretmenlik Kariyer Basamakları (Uzman Öğretmenlik) Eğitimleri Başladı

ÖBA Uzman Öğretmenlik Kariyer Basamakları (Uzman Öğretmenlik) Eğitimleri Başladı

MEB son dakka gelişmesini resmen duyurdu. Bir ilk gerçekleşecek. Bu gece başlıyor. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ilk defa düzenlenecek olan uzman öğretmenlik eğitimlerinin tarihi araştırılıyor. Eğitim için başvurular MEBBİS üzerinden 1-10 Haziran tarihleri arasında tamamlandı. Peki uzman öğretmenlik ne zaman başlayacak? İşte uzman öğretmenlik eğitimi ve sınavı hakkında detaylar...

Uzman Öğretmenlik eğitimlerinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Öğretmenler mesleğe başladıktan sonra 10 yılı doldurunca uzman öğretmenlik sınavına girecek. Bu sınavdan başarılı olduklarında "uzman öğretmen" olacaklar. 10 yıl sonra ise tekrar sınava girip başöğretmenlik şansı elde edecekler. Peki Uzman Öğretmenlik Eğitimleri Ne Zaman Başlayacak?

UZMAN ÖĞRETMENLİK EĞİTİMLERİ NE ZAMAN?

Uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz-5 Eylül, başöğretmenlik eğitimleri de 18 Temmuz-19 Eylül arasında gerçekleştirilecek. Eğitimler bu gece saat 00:01'de başlıyor.

YAZILI SINAV KASIM'DA YAPILACAK

Yazılı sınav için 26 Eylül-3 Ekim arasında başvuru yapılabilecek. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı 19 Kasım'da 81 ilde gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları 12 Aralık 2022'de duyurulacak.

Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları 4 Ocak 2023'te düzenlenecek ve uzman öğretmen/başöğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023'ten itibaren bu unvanlar için öngörülen Eğitim öğretim tazminatından yararlandırılacak.

Uzman Öğretmenlik Eğitim Programı'na, yazılı sınava başvuru tarihinin son günü itibarıyla adaylık dâhil öğretmenlikte 10 yıl hizmeti bulunan öğretmenler, Başöğretmenlik Eğitim Programı'na ise yazılı sınava başvuru tarihinin son günü itibarıyla uzman öğretmenlikte en az 10 yıl hizmeti bulunan uzman öğretmenler başvurabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.