Norm Kadro Mağdurları Müdür Muavini Yapılmalı

Norm Kadro Mağdurları Müdür Muavini Yapılmalı

Kamuajans.com - Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Erol Ermiş, norm kadro mağdurlarını ilgilendiren çok önemli açıklamalarda bulundu. Norm kadro mağdurlarının müdür muavini yapılmasını istedi.

Yıllardır yapıl(a)mayan norm fazlası öğretmenlerin re'sen atamaları bu yıl yapıldı. Gerek gönderilen yazıların tam anlaşılamaması gerek re'sen atama nasıl olsa yapılmaz düşüncesi gerekse norm güncellemesi yapılmadan atamaların gerçekleştirilmesi mağdur sayısını artırdı. Örneğin İstanbul'da yaklaşık 150 kişi kıtalararası saatlerce yol giderek, 600 küsür kişi de yine saatlerce trafik çilesi çekerek okuluna ulaşacak. Bu koşullarda öğretmenin verimli olması son derece zor.

Gerek Bakanlığı gerekse İL MEM'leri ilave çareler üretmeye davet ediyoruz. İlçelerde birçok okul eksik müdür yardımcısı ile çalışıyor. Buralara geçici görevlendirme ile müdür yardımcısı verilirse hem müdür yardımcısı ihtiyacı karşılanabilir hem de norm fazlası olarak uzaklara atanan öğretmenlerin mağduriyetleri giderilebilir.

Erol Ermiş

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.