MESEM Projesi sistemde açıklar, uygulamada usulsüzlükler içeriyor.

MESEM Projesi sistemde açıklar, uygulamada usulsüzlükler içeriyor.

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün aldığı kararla 2021-2022 döneminden itibaren ülke genelinde çok sayıda mesleki ve teknik Anadolu lisesi (MTAL) bünyesinde mesleki eğitim merkezi (MESEM) açıldı.Projeyi eleştiren Eğitim-Bir-Sen Şube başkanı Ramazan Tekdemir yaptığı açıklamada ''MESEM Projesi sistemde açıklar, uygulamada usulsüzlükler içeriyor. '' dedi.

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün aldığı kararla 2021-2022 döneminden itibaren ülke genelinde çok sayıda mesleki ve teknik Anadolu lisesi (MTAL) bünyesinde mesleki eğitim merkezi (MESEM) açıldı.

MEB’in hedefi MESEM aracılığı ile 1 milyon öğrenciye ulaşmak.

MEB, yine plansız, programsız “ben yaptım oldu” mantığıyla bir uygulamaya daha imza atmış oldu. MTAL‘lerin MESEM ‘e dönüştürülmesi için hiçbir altyapı hazırlanmadan, gerekli fizibilite ve analiz çalışması yapmadan alelacele, okullara verilen bir talimatla uygulamaya geçirildi 

EBS Diyarbakır şube başkanı Ramazan Tekdemir MEBin MESEM projesini eleştirerek MESEM Projesi sistemde açıklar, uygulamada usulsüzlükler içeriyor. dedi.

TEKDEMİR Açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

MİLYONLAR ÇARÇUR!

MESEM Projesi sistemde açıklar, uygulamada usulsüzlükler içeriyor. Bakanlık ve İL MEM’ler istatistik odaklı, iş piyasası para odaklı yaklaşıyor. Sonuçta üretim, istihdam, işsizlik denklemi işlemiyor. Yönetici ve öğretmenlerimizin çektikleri de cabası.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.