MEB'den Okula Uyum Eğitimleri Konusunda Resmi Yazı

MEB'den Okula Uyum Eğitimleri Konusunda Resmi Yazı

MEB'den Okula Uyum Eğitimleri Konusunda Resmi Yazı

MEB Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy İmzalı 31.08.2022 tarihli Okula uyum Eğitimleri konulu resmi yazıda; 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı rehberlik çalışmaları ve okula uyum eğitimleri, okul öncesi eğitim ile ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için 05 Eylül-09 Eylül 2022, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5inci sınıflarında ise 12 Eylül-16 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacağı belirtilmiştir.

Okula uyum eğitimleri ile ilgili olarak okul öncesi eğitim ve ilkokullar için Okula Uyum Rehberleri ve Sunuları (Aile Bilgilendirme) hazırlanmış olup Genel Müdürlüğümüzün https://tegm.meb.gov.tr resmî internet adresinin "Yayınlarımız" sekmesinde ve "Duyurular" bölümünde yayımlanmıştır. Söz konusu adreslere "http://meb.ai/UEyVk6s" URL uzantısı ile de erişilebilmektedir.

Bu kapsamda; Genel Müdürlüğümüz resmî internet adresinde yayımlanan Okula Uyum Rehberleri ve Sunularının öğretmenlere duyurulması; uyum haftasında yapılacak çalışmaların okulun rehber öğretmen/psikolojik danışmanları ile iş birliği içerisinde Okula Uyum Rehberlerinde yer alan Uyum Haftası Uygulama Çizelgelerine göre yürütülmesi; tüm okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğretmenleri tarafından ilk gün ailelere yönelik bilgilendirme sunumlarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Ortaokul ve imam hatip ortaokulu 5inci sınıf öğrencilerinin eğitim ortamına uyumlarının sağlanması amacıyla da eğitim ve öğretim yılının başladığı 12 Eylül 2022 tarihi itibarıyla gerekli rehberlik çalışmaları yapılacaktır.

Yukarıda yapılan açıklamalar ile birlikte başta öğrencilerimiz olmak üzere yönetici, öğretmen, veli ve diğer personelin yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlangıç yapabilmesi amacıyla tüm tedbirlerin Valiliğinizce alınması hususunda,

Bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.