Koncuk'tan Sözleşmeli Öğretmenlik ve Mülakata Ağır Eleştiri

Koncuk'tan Sözleşmeli Öğretmenlik ve Mülakata Ağır Eleştiri

KamuAjans.Com-Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmenlerin atamasına saatler kala twitter hesabından açıklama yaparak sözleşmeli öğretmenliğe karşı olduğunu yineledi.Sözleşmeli öğretmenliğin daha önce denenmiş uygulama olduğunu belirten Koncuk sözleşmeli öğretmenlik hortlatıldığı açıklamasında bulundu.

TES Genel Başkanı İsmail Koncuk sözleşmeli öğretmenliğin gündeme geldiği günden itibaren bu uygulama karşı olduğunu her fırsatta belirtti.Daha önce denenmiş ve yarar getirmemiş uygulamanın tekrar hortlatılmasının yarar getirmeyeceğini belirten Koncuk ayrıca sözleşmeli öğretmenliğin yanında müalakat uygulamasıyla gelmesinin kara bir gün olarak nitelendirdi.

TES Genel Başkanı İsmail KONCUK'un Açıklaması

2005'de kısmi zamanlı sözleşmeli öğretmenlik ataması yapılmıştı.Türk Eğitim Sen bu uygulamaya dava açan tek sendikaydı ve iptalini sağladık.Kısmi zamanlı sözleşmeli öğretmenliği pek çok kişi hatırlamaz.Bu uygulama sadece eğitim öğretim yılı süresince görevlendirmeye dayanıyordu.

Türk Eğitim Sen'in iptal ettirdiği kısmi zamanlı sözleşmeli öğreticilikten sonra 2006 yılında bu defa 4B'li öğretmen alımı başlatıldı.2006 yılından 2011 yılına kadar 4B liliğin iptali için yapmadık eylem söylemedik söz bırakmadık, seçim öncesinde iptal edileceği açıklandı.2012de iptal edilen sözleşmeli öğretmenlik bu defa daha beter bir şekilde, mülakat denilen ucube anlayışla 2016'da adeta hortlatılmıştır.

Bunları hatırlatıyorum, çünkü, bugün 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacak.Hem de hala tartışılan mülakat puanları ile yapılacak.Atanamayan mutlu olamayacaktır elbette, ancak işin garip yanı atananlar da mutlu ve huzurlu olamayacaktır.Tüm vebal sebep olanlarındır.

Kamu vicdanı ve aklı başında herkes sözleşmeli mülakat sistemini reddetmektedir.Atamanın yapılacağı bugün bütün yönleriyle KARA BİR GÜNDÜR.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.