İstanbulda Görevden Uzaklaştırılan MEB Personeli Sayısı Arttı

İstanbulda Görevden Uzaklaştırılan MEB Personeli Sayısı Arttı

KamuAjans.Com-FETÖ terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlar neticesinde her geçen gün gözaltına alınan görevden alınan sayılarında artış yaşanıyor.Hükümetin kararlı hareketiyle kamuda önemli derecede temizlik sağlanırken en çok görevden almaların yaşandığı milli eğitim bakanlığında istanbulda alınan personel sayısı netleşti.

Milli Eğitim Bakanlığına yuvalanan terör örgütü üyelerine her geçen gün operasyonlar düzenleniyor.İstanbulda büyük çoğunluğunu öğretmenlerin oluşturduğu 3 bin 932 eğitim personeli açığa alındı.

Bakanlıkta, darbe girişiminin ardından FETÖ ile irtibatlı özel öğretim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra merkez ve taşra teşkilatında görev yapan kamu personeline yönelik çalışmalar sürüyor.

Bu arada, açığa alınan personelin çoğunun, Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde kapatılan Aktif-Sen'e üye oldukları tespit edildi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.