Göreve İade Edilip Edilmediğinizi Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Göreve İade Edilip Edilmediğinizi Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Kamuajans.com - Görevden açığa alınan memur ve öğretmenlerin dilekçe ile valiliklere itirazları ile ilgili inceleme ve soruşturmalarda sona gelinmeye başlandı. Önceki gün 3.400 öğretmenin görevlerine geri döneceği haberinin ardından dün de hangi ilde kaç öğretmenin geri döneceğinin rakamları da netleşmeye başladı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri de zaman kaybetmeden listeleri ilçe milli eğitim müdürlüklerine göndermeye başladılar.

   Durumlarını büyük bir merak ve sabırsızlık içerisinde takip eden öğretmenler göreve dönüp dönemediklerini üç yolla öğrenebilecekler. Bu yollardan birincisi bağlı bulundukları ilçe milli eğitim müdürlüğüne bizzat giderek il milli eğitim müdürlüklerinin gönderdiği listeden isimlerini bakmak olacaktır. İkinci yol olarak da MEBBİS sistemi üzerinden göreve dönüp dönmediğini öğrenebilecek. 

Soruşturmalar kapsamında açığa alınan öğretmenlerden göreve iade edilenlere göreve iade edildiklerine dair tebliğ yapılacak fakat bu süre zarfında beklememek adına öğretmenler MEBBİS üzerinden akıbetlerini öğrenebilecek.

 MEBBİS üzerinden sisteme giriş yapan öğretmenler ilgili modülde yazan ''Görevde'' ibaresini görürlerse göreve iade edildikleri anlamına gelir ve bir an önce çalıştığı Okul/Kurum ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

Üçüncü yol da kendilerine tebligat gelmesini beklemek olarak gözükmektedir. Okullarından telefon yoluyla davet ya da ev adreslerine tebligat gelmesini bekleyerek sonuçtan haberdar olunabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.