Bakan Selçuk'tan LGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Paylaşım

Bakan Selçuk'tan LGS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Paylaşım

2021 Yılı LGS Yerleştirme Sonuçlarının açıklanmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kişisel twitter hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yaptığımız merkezî ve yerel yerleştirme sonuçlarını bugün açıkladık. Liselere başlayacak tüm öğrencilerimiz, okullarınıza hoş geldiniz. 

Mesleki ve Teknik Anadolu liselerine yerleşen öğrencilerimizin %83’ü ilk üç tercihlerinde yer alan bir #liseyemerhaba diyor. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine yerleşen öğrencilerimizin oranı %46’ya yükseldi. Mesleki eğitime gösterdiğiniz ilgiye teşekkürler gençler.

Sınavsız yerleştirmenin birinci adımında öğrencilerimizin %91,98’i ilk üç tercihinden birine, sınavsız yerleşen öğrencilerimizin yüzde 51’i ilk tercihlerine yerleşti. Yerleşemeyen ya da okullarını değiştirmek isteyen öğrencilerimiz için süreç devam ediyor.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.