Bakan Özer açıkladı! Artık ara tatillerde de uygulanacağını açıkladı

Bakan Özer açıkladı! Artık ara tatillerde de uygulanacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, dünya genelinde yaygın kullanımı olan yaz okulu uygulamasının artık ara tatilerde de olacağı açıkladı.

Öğrencilerin akademik ve sosyal eksikliklerinin kazandırılması ve korunması amacı ile uygulamaya konan yaz okulu faaliyetleri bir çok ülke gibi bizde de uygulanıyor.. Bakan Özer bunun için artık yaz döneminin beklemeyeceklerini söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

"Milli Eğitim Bakanlığı olarak artık yaz dönemini beklemeden ara tatillerde de bu yaz kursu kapsamını genişleterek öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz."

Elektronik sınav ağının genişletilmesi için de çalışma yaptıklarını söyleyen Bakan Özer, "Bu kapsamda 363 olan elektronik sınav merkezi sayısını 2022 yılı sonuna kadar 650'ye çıkararak aynı anda 13 bin kişinin sınavlardan yararlanmasını sağlayacağız. 2023 yılında ise tüm ilçelerde en az bir elektronik sınav merkezi olmasını sağlayacağız." dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.