Açığa Alınan 11 Bin 285 Öğretmenle İlgili Son Gelişmeler

Açığa Alınan 11 Bin 285 Öğretmenle İlgili Son Gelişmeler

illi Eğitim Bakanlığı (MEB) 8 Eylül perşembe günü 11 bin 285 öğretmenin açığa almıştı.

Açığa alınan bu öğetmenler ile igli son durum ise şöyle;

Açığa alınan öğretmenler 12-13 Eylül kobani eylecileri, 29 Aralık boykot eylemcileri ve PKK ile irtibat ve iltisakı bulunmalarına göre açığa alındılar.

Önümüzdeki günlerde çıkarılacak KHK ile bu öğretmenelr memuruktan atılacaklar.

Ancak Bu öğretmenlerle ilgili ciddi sıkıntılar var. Özellikle doğu ve güneydoğu illerinde görev yapan öğretmenlerin şikayetleri var.

11 bin 500 öğretmenin açığa alınmasında temel dayanak kabul edilen argüman, terör örgütü lehine iş bırakılması olayıdır.

Edindiğimiz bilgilere göre okullardan istenilen listelerde Bölgede Pkk güdümünde olan ya da Pkk'dan çekinen birçok okul idarecisi iş bırakma eylemlerine katılanların listelerini eksik göndermişler..

Eytleme katılanların listeleri İl ve ilçe milli eğitimlerde bulunmasına rağmen bu listelerin tekrar okullardan istenmesinini ndeni anlaşılamamıştır.

Okul idarecilerinin iş bırakma eylemlerine katılanları en az bildirdiği il Şırnak. Bu yüzden en az açığa alma olayı Şırnak'ta..

Eğitimin Pkk destekçilerinden temizlenmesinde listeler iyi bir şekilde tekrar gözden geçirilmeli.

Bir öğretmen şöyle diyor "bizim okulda en ateşli Pkk savunucusu öğretmen 29 Aralık'taki eyleme katılmadı. Sebebi parayı çok sevmesi.." Bazı öğretmenler PKK ile iritibatı iyi bilinmesine rağmen ek dersleri kesileceği için eyleme katılmamaış ama PKk sempatisi yada ilişkisi devam ediyor.

Pkk destekçisi öğretmenlerin ihraç soruşturmalarında MEB yalnız bırakılmamalı; Emniyet, Jandarma ve Mit mutlaka işin içinde olmalıdır.

Ajanskamu.com Özel 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.