2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Yeni Dersler

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Yeni Dersler

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının başlamasına az bir zaman kaldı. Yeni eğitim öğretim yılı beraberinde birçok değişikliği de getirecek. Millî Eğitim Bakanlığı önümüzdeki yıldan itibaren yeni dersleri eğitim müfredatına ekliyor.

   Bunlardan ilki Ortaokullarda uygulanacak Düşünme Eğitimi Dersi olacak. Ortaokul 7 ve 8. sınıflarda müfredata eklenen ders kademeli olarak uygulanacak. 

Düşünme Eğitimi Dersi bazı öğretmen grupları için de hem atama miktarını arttıracak hem de haftalık ders dağılımında denge unsuru olacaktır. Bu derse girmesi muhtemel öğretmen branşları da Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Felsefe olacaktır.

Müfredata eklenecek bir diğer derste uzun zamandır Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin ısrarla istediği 'Kodlama' dersi olacak. İlkokul ve ortaokullarda zorunlu olması beklenen derlere girecek olan branş öğretmenleri de Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.