B, C ve D Grubu Cami Görevlilerine Duyuru

B, C ve D Grubu Cami Görevlilerine Duyuru

Kamuajans.com - Diyanet İşleri Başkanlığının Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarını 2017 yılına kadar tehir etmesi bekleniyor.

Kamuajans.com - Diyanet İşleri Başkanlığı 2014 yılı genelgesinde "Kur'an kursu ve cami hizmetlerini yürüten personel için Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarına; C grubu cami görevlileri ile hafız olan D grubu cami görevlilerinin Eğitim Merkezlerimiz ile Başkanlıkça uygun görülen illerde ve Fahri ve sözleşmeli statüden kadroya geçen Kur’an kursu öğreticileri ile hafız olmayan D grubu cami görevlilerinin mahallinde 'Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu' eğitimlerine devam edileceğini bildirmiş ve eğitim kursları devam etmişti.

<br />

Ramazan ayı ve Yaz Kur'an Kurslarından dolayı 3 ay ara verilen 45 günlük 'Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu' OHAL uygulaması göz önünde bulundurularak duruma göre Eylül ayında yeniden başlatılacaktı.

<br />

<strong>Sistemde değişiklik olması bekleniyor</strong>

<br />

Sözleşmeli 5 bin İmam-Hatiplerin yönetmelik değişikliği ile 3 aylık Hizmet İçi Eğitim Kursu katılacağından dolayı B,C ve D grubu camilerde görev yapan imam ve müezzinlere yönelik 'Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu' 3 ay tehir edilecek.

<br />

Diyanet İşleri Başkanlığı 01.01.2017  tarihinden sonra Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kurslarına B grubu camilerde görev yapan imam ve müezzinleri de dahil ederek din görevlilerine sürpriz yapacak.  <br />

<br />

<a href="http://dinihaberler.com">dinihaberler.com</a> - özel haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.