Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçlarına Nasıl İtiraz Edilir?

Kamuajans.com - Milli Eğitim Bakanlığı MEB)'nın, Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçlarını açıklamasının ardından puanında hata olduğunu düşünen öğretmen adayları, sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonucuna itiraz edecek.

Kamuajans.com - Atamalar mülakat puanına göre yapılacak olup KPSS puanının etkisi ise mülakata çağırılma esnasında ve mülakat puanının eşitliği halinde etkili olacak. 

Atama bekleyen öğretmenler mülakat puanlarına Milli Eğitim Bakanlığı Sözleşmeli Öğretmen Atama Kılavuzunda yazılı olan biçimi ile itiraz edecek olup itirazlar 28-30 Eylül arasında mülakata girilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bizzat yapılacak. İtiraz sonuçları ise 3 Ekim'de açıklanacak.

MEB'in yayınladığı sözleşmeli öğretmenliğe atama ve başvuru duyurusunda 7. maddede itiraz durumu belirtilmiş ve aynı duyurunun son sayfasında tarihlere yer verilmiştir:

8. İtiraz

8.1. Sözlü sınav sonuçlarına, sınav merkezi olan il millî eğitim müdürlüğü aracılığıyla sınava girdiği sözlü sınav komisyonuna itiraz edilebilecektir.

8.2. İtirazlar, sözlü sınav komisyonu tarafından değerlendirilecek ve ilgililere bildirilecektir.

Kpsshaber.com / Özel Haber 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.