Mahmut Özer KPSS şartı olmadan atama mı yaptı

Mahmut Özer KPSS şartı olmadan atama mı yaptı

İYİ Parti Milletvekili İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Milli Eğitim Bakanlığı’na KPSS şartı olmadan atama yapıldığı iddialarını gündeme getirdi.

“MAALESEF İSTİSNAİ KADRO VE ŞİMDİ DE CUMHURBAŞKANLIĞI TEŞKİLAT KANUNU GEREKÇESİ İLE HAKSIZ ATAMALAR YAPILMAKTADIR”

Konuyla ilgili belgeler de paylaşan Koncuk, şunları kaydetti:

“500 bin işsiz öğretmen KPSS alan sınavı ve mülakat ile ter döküp, atanırken, bazı kişilerin Cumhurbaşkanlığı Teşkilat Kanunu’nun 14/A Maddesi ile okullara öğretmen olarak atandığı bilgileri gelmektedir. Bu iddiaları Cumhurbaşkanlığı ve MEB’e resmî olarak sordum. İsmi yayınlamıyorum.

Öğretmen olarak atanmak için branşınızda KPSS alan sınavında, mülakata çağrılacak oranda puan almak, mülakat puanınızın ise açıklanan kontenjana uygun olması şarttır. Maalesef istisnai kadro ve şimdi de Cumhurbaşkanlığı Teşkilat Kanunu gerekçesi ile haksız atamalar yapılmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı bünyesinde, kreşte görevli iken, Milli Eğitim Bakanlığına İngilizce öğretmeni olarak atanmak, hangi kanun, en önemlisi hangi vicdan ile mümkün olabilir? Yazıklar olsun bu haksızlığı yapanlara da, göz yumanlara da!”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.