20 bin öğretmen ataması mülakatları başladı

20 bin öğretmen ataması mülakatları başladı

Haziran sonuna doğru Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan 20 bin öğretmen ataması mülakatları başladı.

Mülakat sınav merkezleri 29 Temmuz'da açıklanmıştı. Mülakatlar ise bugün itibariyle başladı.

Bugün itibariyle başlayan sözlü sınavlar 8 Ağustos'a kadar devam edecek. Sözlü sınav sonuçları ise 16 Ağustos ayında açıklanacak. Ardından 27-31 Ağustos tarihleri arasında tercihlerini yapacak olan öğretmenlerimiz 1 Eylül'de yerleştirme sonuçlarını öğrenebilecekler.

Öğretmenlik mülakat komisyonunda kimler var?

Sözlü sınav komisyonu; Bakan veya görevlendireceği birim amiri tarafından belirlenen kamu görevlilerinden oluşacak bir başkan, iki asıl üyeden oluşur. İhtiyaç duyulduğunda değerlendirilmek üzere iki yedek üye de bulunabilir. Yedek üyeler, sınav merkezlerinde oluşturulan yedek üye havuzundan görevlendirilir

Öğretmenlik mülakatlarına kaç kişi çağrılıyor?

KPSS sonucunda her alan için oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan başlamak üzere, alanlar için belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.