15000 Sözleşmeli Öğretmen Atamasına Başvuran Sayısı

15000 Sözleşmeli Öğretmen Atamasına Başvuran Sayısı

MEB'in 10 Ekim 2016 tarihinde gerçekleştireceği 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 175 bini aşkın başvuru yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB), Eylül-Ekim döneminde 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 8 Ağustos'ta süreci başlatmıştı ve 10 Ekim'de yapılacak olan atamalar ile süreç tamamlanmış olacak. Bakanlık, KPSS P10 puanı ile ataması yapılacak branşlar için geçtiğimiz ay mülakatları tamamladı. 

 2016 yılı ÖABT'nin 20 Ağustos'ta gerçekleştirilmesi ve sonuçların 2 Eylül'de açıklanması sebebi ile KPSS P121 puanı ile ataması yapılacak olan öğretmenlerin ön başvuru işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı ilkatama ekranından alınmaya devam ediliyor. Başvurular, bugün mesai bitiminde sona ermiş olacak.

 5 Eylül'de başlayan ön başvuru işlemleri 8 Eylül Perşembe saat 17.00'da sona erecek ve ilkatama ekranı kapatılacak. Atama bekleyen öğretmenlerin mülakat yerleri ve saatleri yarın açıklanacak. Bugün akşam 17.00'da bitecek ön başvurular için 5 Eylül'den bu yana şu ana kadar 175 binin üzerinde atama bekleyen öğretmen ön başvuru yaptı. Bu sayının bugün mesai bitimine kadar 200 bini aşması bekleniyor. 15 bin atama için bu kadar çok başvurunun olması da son yıllarda hiç alışkın olmadığımız bir durum.


 Konu ile ilgili olarak süreci yakından takip edip siz değerli atama bekleyen öğretmenlerimizi ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.


Mebpersonel.com  

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan kamuajans.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.